A A+ A++

Tetris to kultowa gra, która jest wiecznie żywa. Po tytuł sięgają kolejni gracze niezależnie od pokolenia. Tymczasem ustanowiono nowy rekord w Tetrisie na konsoli NES. Dokonał tego szesnastoletni nastolatek ze Stanów Zjednoczonych, który osiągnął nienotowany wcześniej w historii poziom.

Tetris to gra, której pewnie nikomu nie trzeba przedstawiać. Tytuł powstał ponad trzy dekady temu i ciągle przyciąga nowych graczy. Powszechnie uznaje się, że gra jest grywalna do 29. poziomu. Później elementy spadają na tyle szybko, że ich ułożenie staje się bardzo trudne. Tymczasem pewien nastolatek pokazał, że można zajść znacznie dalej.

Tetris z nowym rekordem na NES-ie

Niemożliwego dokonał 16-latek ze Stanów Zjednoczonych, Michael Artiaga. To pierwszy gracz w postaci człowieka, któremu udało się osiągnąć w Tetrisie na NES-ie aż 255. poziom! W ten sposób uzyskał “odrodzenie”, co spowodowało wyzerowanie licznika.

Michael Artiaga postanowił udostępnić własną próbę bicia rekordu na platformie Twitch. Sukces zakończył się drugim podejściem na poziomie 91. po tym, jak wyczyścił łącznie 4216 linii, zdobywając 29,4 mln punktów!

Warto dodać, że Artiaga to zapalony gracz Tetrisa, który ma już na własnym koncie inne sukcesy związane z tym tytułem z NES-a. W 2020 r. został najmłodszym zwycięzcą zmagań w ramach Classic Tetris World Championships.

Tetris ma już 35 lat

Tetris to gra, którą udostępniono na Nintendo Entertainment System 35 lat temu. Miało to miejsce w 1989 r., a opracowano ją pięć lat wcześniej. Tytuł długo spotykał się z różnym odbiorem ze względu na bardzo trudną rozgrywkę na późniejszych etapac … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSłużba Ochrony Zasobów Rybnych i Dzikiej Przyrody Stanów Zjednoczonych odrzuca petycję o wpisanie makaka długoogoniastego na listę gatunków zagrożonych
Następny artykułFirmy rodzinne w Polsce: od blaszanych bud do liderów gospodarki. Czy oferta Funduszy Europejskich i KPO pomoże im sprostać nowym wyzwaniom?