A A+ A++

Zbieg działań cywilów, służb i mundurowych spowodował, że udało się uratować nastolatka, który groził, że targnie się na swoje życie.

18-letni mieszkaniec powiatu bielskiego siedział późnym wieczorem na moście drogowym nad Sołą w Kętach, jednak po zewnętrznej stronie barierek. Operatorzy numeru alarmowego 112 odebrali kilka telefonicznych zgłoszeń w tej sprawie. Zgłaszającymi byli kierowcy przejeżdżający mostem.

Informacja z centrum powiadamiania ratunkowego (CPR) trafiła do oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Kętach, który wysłał na miejsce policyjny patrol. Policjanci nawiązali kontakt ze zdesperowanym młodzieńcem. Próbowali przekonać go, by z powrotem przeszedł przez barierki.

Nastolatek chciał porozmawiać z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Kętach, którego znał osobiście. Ten akurat był na służbie w patrolu mieszanym z policjantem, więc koledzy z policji wezwali go na most.

Niedługo później strażnik rozpoczął rozmowę z 18-latkiem. Powoli zbliżył się do niego, a następnie przeciągnął na drugą stronę barierki. Młodym mężczyzną zajęli się ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego.

„Na duże podziękowania zasługują osoby, które widząc nastolatka w sytuacji zagrażającej życiu, natychmiast powiadomiły służby ratunkowe, a następnie razem z nim oczekiwały do przyjazd służb” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.

Jesteś w kryzysie? Policja radzi

Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod bezpłatnym numerem telefonu 800 70 2222. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka działa pod numerem telefonu 800 12 12 12. To bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów ze wsparciem psychologicznym w sytuacji kryzysu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej.

Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji Itaka pod nr 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji.

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJest pomysł nazwania nowego ronda przy ul. Bytowskiej i Leśnej im. WOŚP
Następny artykułUkraińcy znaleźli najtańszy sposób na Rosjan. Tą bronią w miesiąc zniszczyli sprzęt za 140 mln dol.