Szanse na to, że na Proximie b istnieje życie, są oceniane jako bardzo duże. To ta planeta w układzie Proxima Centauri (najbliższej nam gwiazdy) leży w tak zwanej ekosferze lub strefie zamieszkiwalnej, czyli w takiej odległości od centralnej gwiazdy, że nie jest na niej zbyt zimno, ani zbyt gorąco. Mówiąc w skrócie, jest duża szansa, że występuje na niej woda w stanie ciekłym.
Tak może wyglądać Proxima b
NASA udostępniła wizualizację, na której przedstawiono prawdopodobny wygląd Proximy b. Ta egzoplaneta została wytypowana przez agencję, jako jedna z najlepszych alternatyw dla Ziemi. Naukowcy uważają, że mogą tam panować bardzo zbliżone warunki atmosferyczne, a co za tym idzie, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że istnieje tam także życie, takie, jakie kojarzy nam się z definicją. Często naukowcy określają tak bowiem np. szanse na wystąpienie pierwotniaków.
Na wizualizacji widać rozległe skaliste tereny i ogromny kanion. Na horyzoncie uwagę zwracają dwie rzeczy. Jedna, to wysokie pasmo górskie, drugą jest Proxima Centauri – gwiazda, która jest centrum tego układu.
Czytaj także:
Tam może istnieć życie. NASA odkryła tajemnicę Ceres. Naukowców od lat intrygowały białe plamy na jego powierzchni
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS