A A+ A++

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Laureaci otrzymają nagrody w ramach konkursu Miniatura 4. – Ten konkurs pozwala na finansowanie pojedynczego zadania badawczego w jednej z wymienionych form: badań wstępnych/pilotażowych, kwerendy, stażu naukowego, wyjazdu badawczego albo wyjazdu konsultacyjnego. Podstawowym celem konkursu jest finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego planowanego do złożenia w konkursach NCN, innych konkursach ogólnokrajowych lub międzynarodowych – tłumaczy Ewa Sapeńko, rzeczniczka UZ.

Pierwszym z naukowców jest dr hab. inż. Marcin Relich, prof. UZ z Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości UZ, który pracuje nad projektem „Wykorzystanie podejścia deklaratywnego do zarządzania projektem rozwoju nowego produktu”. Otrzymał 11,5 tys. zł. Pieniądze przeznaczy na wyjazd konsultacyjny. – O szczegółach swojego projektu opowie nam po powrocie z wyjazdu – mówi Sapeńko. 

Grant otrzymał również dr Krzysztof Dudek z Instytutu Fizyki UZ, a tytuł jego projektu brzmi „Programowalne hierarchiczne mechaniczne meta materiały”. Na wyjazd badawczy do francuskiego centrum badawczego Centre National de la Recherche Scientifique o nazwie Franche-Comté Electronics Mechanics Thermal Science and Optics – Sciences and Technologies dostał 25 399 zł.

–  Ten ośrodek jest uważany za jedną z wiodących jednostek badawczych w dziedzinie fizyki materiałowej. Laboratoria Instytutu FEMTO-ST są wyposażone w niezwykle nowoczesną aparaturę badawczą, która pozwala na prowadzenie badań istotnych z punktu widzenia nowoczesnych zastosowań w nauce i przemyśle. W przypadku projektu dr. Dudka szczególnie interesująca będzie możliwość korzystania z niezwykle dokładniej laserowej drukarki 3D pozwalającej na wydruk struktur w skali mikro – dodaje rzeczniczka.

CZYTAJ TEŻ: Szpital szuka chętnych do pracy z chorymi na COVID-19. Będą szkolić studentów

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWojsko wspiera walkę z koronawirusem [ Koronawirus ]
Następny artykułBatalia o prawa autorskie w sieci. Czy Polsce uda się podważyć przepisy, które grożą cenzurą?