A A+ A++

Narodowe Centrum Badań Jądrowych i Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych do udziału w XIX edycji konkursu Fizyczne Ścieżki. To konkurs prac proponowanych przez uczniów. Uczestnicy sami określają temat swojej pracy i wybierają, w której kategorii chcą startować. Do wyboru są praca naukowa, pokaz zjawiska fizycznego oraz esej. Na prace konkursowe organizatorzy czekają do 31 stycznia 2024 roku.

Fizyczne Ścieżki to propozycja dla wszystkich, którzy interesują się fizyką, nie tylko dla najlepszych uczniów. Jak piszą sami organizatorzy jesteśmy przekonani, że nie zawsze trzeba znać wszelkie subtelności (w tym matematyczne) tej pięknej nauki, aby móc przygotować pasjonujący pokaz jakiegoś zjawiska – ważny jest przede wszystkim dobry pomysł, który zaciekawi widzów, ci, którzy potrafią zauważyć, jak dalece fizyka kształtuje naszą cywilizację, mogą o tym napisać ładny esej – wystarczy dysponować tzw. lekkim piórem i nawet podstawową wiedzą fizyczną, natomiast tworzenie prac naukowych wymaga od Was więcej, ale nie oznacza to, że jedynie osoby z umysłem Einsteina są w stanie podołać temu zadaniu: trzeba się tylko odważyć (i opanować reguły rządzące pracą naukową).

Uczniowie, których prace zostaną przez recenzentów zakwalifikowane do finału, zaprezentują je publiczności i jury podczas dwudniowego seminarium finałowego w kwietniu 2024 r. w Narodowym Centrum Badań Jądrowych. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Więcej informacji na temat konkursu znajdziemy na jego witrynie.

Narodowe Centrum Badań Jądrowych i Instytut Fizyki PAN organizują konkurs dla uczniów

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWystawa pająków
Następny artykułNowe możliwości SPSK Nr 4 w Lublinie. Krótki zabieg zamiast poważnej operacji