II edycja tegorocznego cyklu imprez PZN NPRBN o Puchar Grupy Azoty, Zakopane.

W pierwszym dniu /6.01.2021 r./ na Trzech Króli podczas II edycji zawodów NPRBN o Puchar Grupy Azoty najlepsi w Polsce narciarze  rywalizowali w ośmiu konkurencjach  stylem klasycznym. Trasa zawodów COS Zakopane była bardzo dobrze przygotowana, ale warunki z powodu padającego śniegu  były bardzo trudne szczególnie dla serwisów poszczególnych klubów co najlepiej pokazała konkurencja dziewczynek. W naszej ekipie najlepiej zaprezentowali się medaliści. Konkurencje open kobiet na 5 km wygrała Monika Skinder, która okazała się też najlepszą w kategorii juniorek o Puchar Grupy Azoty.

W kategorii  młodzik bezkonkurencyjny był Szymon Bełz – złoto. Bardzo dobrze zaprezntowali się chłopcy młodsi, gdzie złoto zdobył Jan Żółkiewski, a brązowy medal Damian Muca. Oprócz medalistów dobre biegi  w czołówce swoich kategorii mieli: Anna  Berezecka 5 m open i 4 m w juniorkach, Bartosz Cielniak 6 open i 5 miejsce w juniorach, Emil Koper w juniorach młodszych 5 m, Karolina Kuć 5 m. i Weronika Juzeluk 8 m w młodziczkach, Bartosz Kita 5 m i Maciej Dubas 8 m. w kategorii młodzik oraz Julia Danielkiewicz 6 m w dziewczynkach.

W drugim dniu /7.01.2021/ zawodów II edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich PZN o Puchar /grupy Azoty najlepsi w Polsce narciarze  rywalizowali  na  dystansach  ze  startu interwałowego stylem dowolnym.

Medalistami z klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski  w tym  dniu  zostali  : w kategorii młodzik złoty medal zdobył Szymon Bełz, w kategorii  junior srebrny medal zdobyłBartosz Cielniak /3 miejsce open w biegu juniorów i seniorów/, w kategorii dzieci srebrny medal zdobył Damian Muca i w kategorii juniorek  brązowy medal przypadł Monice Skinder. Wysokie czwarte lokaty w kategorii junior młodszy zdobył  Emil Koper, a w kategorii  juniorek Anna Berezecka. W  czołówce na piątych miejscu meldują się młodzicy Bartosz Kita i Karolina Kuć. Wyniki innych naszych zawodników poniżej w protokołach. Klasyfikacje generalne  w tym klasyfikacja klubowa po 4 startach jeszcze  jest nieopracowana przez PZN, a więc na ocenę kompleksową należy poczekać. Kolejnymi zawodami centralnymi będĄ Mistrzostwa Polski Seniorów  w  dniach 22-24.01.2021 w połączeniu  z trzecią  edycją  Pucharu Grupy Azoty w Zakopanem.