A A+ A++

W 2022 roku pociągi Kolei Chińskich (China National Railway Group, CREC), na trasie pomiędzy Chinami i Europa przewiozły 1,6 mln TEU w 2022 roku, co oznacza 10-procentowy wzrost w stosunku do roku wcześniejszego. 

Liczba pociągów na tej trasie powiększyła się o 9 proc. do 16 tys. Dynamika wzrostu rok wcześniej przekroczyła 30 proc. W 2022 roku spowolnienie na nowym jedwabnym szlaku odczuwalne było w pierwszej połowie 2022 roku, gdy liczba pociągów wzrosła tylko o 3 proc. Gospodarki krajów Europy Zachodniej nie są w stanie obyć się bez chińskich dostaw, a dla wielu przedsiębiorców transport morki był trudnodostępny lub zbyt wolny, gdy lotniczy zbyt drogi. 

Czytaj więcej

Utrzymanie potoku towarów na szlaku przez Rosję, Białoruś i Polskę oznacza, że trasa południowa (przez Morze kaspijskie) jest droga i czasochłonna w porównaniu do trasy północnej.  

Kolejowy Jedwabny Szlak łączy 29 chińskich prowincji z 23 krajami Unii Europejskiej. Połącznie ruszyło w 2011 roku, gdy z Chin do Europy przyjechało pierwsze 17 pociągów. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNajmłodsza politechnika w Polsce intensywnie się rozwija. Wiele nowych inwestycji w roku 2023 [ZDJĘCIA]
Następny artykułZnalazła na przystanku kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pieniądze zaniosła na policję