A A+ A++

Producenci telewizorów prześcigają się w proponowaniu technologii, które gwarantują doskonałą jakość obrazu. Szukając nowego sprzętu, często spotykamy się z mało przejrzystymi na pierwszy rzut oka skrótami: OLED, QLED, NanoCell, LED – czym się różnią i czy warto wybrać telewizor NanoCell? Pora przyjrzeć się dokładnie zastosowanym innowacjom, które sprawiają, że obraz na ekranie telewizora jest zaprezentowany w najdrobniejszych detalach, uwzględniających subtelne różnice tonów między poszczególnymi barwami.

Co to jest LED, QLED, NanoCell i OLED?

Aby móc sprawnie poruszać się po specyfikacjach technicznych telewizorów, dobrze zdawać sobie sprawę, co stoi za kluczowymi skrótami opisującymi typy matrycy. To w końcu jeden z najważniejszych elementów całego urządzenia, bezpośrednio wpływający na jego cenę. Zrozumienie, czym się różnią te technologie, pomoże zdecydować, jaki rodzaj urządzenia najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku – i w budżecie, który założyliśmy.

Zacznijmy od tego, że na rynku najwięcej mamy sprzętów LED (light-emitting diode), które zastąpiły telewizory plazmowe. Matryca jest w tych urządzeniach tak zaprojektowana, że potrzebuje podświetlenia z diod LED. Z czasem jednak producenci sprzętów RTV zaczęli wprowadzać innowacje do technologii LED, wykorzystując nanocząsteczki. I tutaj docieramy do QLED oraz NanoCell. Czasami możemy spotkać się z określeniem „LED premium” – oznacza to, że są to telewizory LED, ale ulepszone – tak, by prezentowały jak nasycone, żywe kolory.

Wracając do wyjaśniania skrótów, czas na OLED. To prawdziwa rewolucja na rynku! Organiczne diody emitujące światło (OLED od organic light-emitting diode) nie potrzebują dodatkowego podświetlenia. Takie telewizory gwarantują doskonałą jakość kolorów, wierne oddawanie niuansów barw i prawdziwie głęboką czerń. Szukając jednak modelu OLED, trzeba liczyć się ze sporymi kosztami – są one znacznie droższe niż LED, QLED, NanoCell.

Nic dziwnego, że w poszukiwaniu jak najlepszego obrazu, wiele osób kieruje swoją uwagę na NanoCell. Jak działa ta technologia i dlaczego warto się na nią zdecydować?

NanoCell – czy warto?

Gdy znamy już najważniejsze pojęcia, czas przejść do technologii NanoCell. Jak wyżej wspomniano, producenci zaczęli tworzyć udoskonalone wersje telewizorów LED. NanoCell to technologia opracowana przez markę LG, która dla lepszego obrazu wykorzystuje nanocząsteczki. Ich zadaniem jest filtrowanie i oczyszczanie wiązek światła tak, by odbiorca mógł cieszyć się czystymi, nasyconymi barwami.

Nie jest to jedyna zaleta tego rozwiązania! Dzięki NanoCell użytkownicy mogą oglądać obraz także pod kątem – do ok. 60 stopni różnicy od pozycji naprzeciw ekranu nie zauważą różnicy w tym, jak odwzorowane są kolory – to technologia Nano Accuracy. Oglądanie filmu familijnego? Nie ma najmniejszego problemu – każdy będzie cieszyć się dobrej jakości obrazem!

Głównym konkurentem NanoCell jest oparta o cząsteczki kwantowe technologia rozwijana przez markę Samsung, czyli QLED. Z rozwiązania koreańskiego producenta z czasem zaczęły korzystać także inne brandy – TCL oraz Hisense.

Telewizory LG z NanoCell są bardzo dobrze oceniane przez użytkowników – wystarczy sprawdzić recenzje w sklepie internetowym. Zwłaszcza, że zwykle oferują szereg innowacyjnych technologii wspierających jakość obrazu.

Czy warto postawić na NanoCell? Przeglądając telewizory smart TV w MediaMarkt znajdziemy wiele rozwiązań wartych uwagi – wśród nich z pewnością wyróżniają się LG z NanoCell!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEUROHOLD BULGARIA AD: Euroins Insurance Group divested its interest in the insurance companies in Russia and Belarus
Następny artykułFrancja i Wielka Brytania wymagają testów na Covid-19 od przylatujących z Chin