A A+ A++

Najwięcej wypatrzono szpaków oraz przedstawicieli kaczki krzyżówki – lubiński ogród zoologiczny podsumował jesienne ptakoliczenie. Kolejne odbędzie się w styczniu.

Fot. Zoo Lubin

Podczas tegorocznych Europejskich Dni Ptaków, w lubińskim zoo tradycyjnie odbyło się liczenie dzikich gatunków ptaków występujących na terenie ogrodu, czyli na powierzchni 14,5 hektara.

Spotkano pojedyncze egzemplarze: sójki, strzyżyka, dzięcioła dużego, dzwońca, pierwiosnka, dzwońca, pierwiosnka, sierpówki, pliszki siwej, zimorodka i krogulca.

Zaobserwowano też po kilka sztuk gatunków: kopciuszek, kos, modraszka, zięba, gawron, pliszka górska, kruk, grubodziób, gołąb miejski, kowalik, bogatka, grzywacz, sikora uboga.

Najwięcej naliczono: szpaków (41 sztuk), kaczek krzyżówka (40), kwiczołów (29) oraz wróbli (27).

Ptakoliczenie stało się już tradycją w Lubinie. Ten nietypowy spacer, podczas którego obserwowane są liczone ptaki, odbywa się dwa razy do roku, jesienią i zimą.

Wszystkie wypatrzone ptaki są spisywane i nanoszone na elektroniczną kartę obserwacji na stronie Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Co roku towarzystwo na podstawie wyników obserwacji z całej Polski przygotowuje zestawienie ptaków najliczniej spotykanych o tej porze w parkach i ogrodach. Obserwacje umożliwiają także zauważenie ciekawych zjawisk zachodzących w ptasim świecie.

Kolejne ptakoliczenie odbędzie się zimą, w styczniu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStysiak i Wołosz w czołówkach rankingów indywidualnych MŚ
Następny artykułKierowca z Wejherowa, jechał z ponad 4.5 promilami …