A A+ A++

Pam Clark to idealny przykład osoby pracującej z pasji do tego co robi. Przez 20 lat kariery stewardesy zdążyła obsłużyć ponad 800 tysięcy pasażerów w trakcie 4500 odbytych lotów. Niedawno skończyła 73 lata, a niebawem na świat przyjdzie jej pierwszy prawnuczek. Mimo to nie zamierza rezygnować z obowiązków zawodowych. Jej historia inspiruje wszystkich, zaś jej uśmiech jest wręcz zaraźliwy. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo
Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Ma 73 lata i pozostaje aktywna zawodowo. Po prostu kocha swoją pracę

Historia Brytyjki może być nie tylko zaskoczeniem, ale również inspiracją. Pam Clark zawalczyła o swoje największe marzenia stosunkowo późno. O byciu stewardesą marzyła od dziecka. Życie potoczyło się jednak inaczej i została fryzjerką. Później na świat przyszły dzieci i kobieta zrezygnowała ze swoich pragnień. Te były jednak silniejsze, niż sama się spodziewała. Mając 53 lata i siedząc na pokładzie samolotu lecącego do Madrytu zwróciła uwagę na ogłoszenie linii lotniczych EasyJet. Poszukiwano wówczas personelu, w tym stewardes. Kobieta, mimo obaw, wypełniła formularz zgłoszeniowy. Nie była to jednak łatwa decyzja. Clark bała się, że na tle dużo młodszych koleżanek będzie się wyróżniać, a może nawet z tego powodu nie dostanie posady. 

W tym roku mija 20 lat kariery w liniach lotniczych. Jak się okazało, pracodawcom zaimponowała przede wszystkim swoimi ponadprzeciętnymi umiejętnościami w pracy z ludźmi. To zawdzięczała zaś wieloletniej pracy we fryzjerstwie z najróżniejszymi klientkami. W ciągu swojej kariery zawodowej nauczyła się komunikować z ludźmi i szybko łapać z nimi bliski kontakt. To okazało się cenniejsze na stanowisku stewardesy niż doświadczenie w pracy na pokładzie.

Ryanair po raz kolejny zaskakuje ciętą ripostą.

Babcia Pam zachęca innych do pogoni za marzeniami. “Nigdy nie jest za późno”

Kobieta nauczona własnym doświadczeniem zachęca również innych, by gonili swoje marzenia nawet w dojrzałym wieku. Brytyjka z chęcią przełamuje stereotypy o tym, że rynek pracy i wszystkie zawody należą wyłącznie do młodych. 

Moja rada dla każdego, kto ukończył 45 lat i myśli o ubieganiu się o stanowisko personelu pokładowego w EasyJet, brzmi: zrób to!

– zdradza w rozmowie z Daily Mail. Jak sama podkreśla, doświadczenie pokładowe da się zebrać z czasem. To, co jednak wyróżnia nieco starszych pracowników to fakt, że przez całe swoje życie nauczyli się o wiele więcej w najróżniejszych zawodach, a zebrane umiejętności, szczególnie w pracy z ludźmi, mogą wykorzystać właśnie w liniach lotniczych.

W dzisiejszych czasach spotykam coraz więcej kolegów takich jak ja, którzy dokonali odważnej zmiany kariery w późniejszym okresie życia. Nie bójcie się!

– dodała kobieta w trakcie wywiadu, zachęcając tym samym śmiałków do aplikowania na stanowiska oferowane przez brytyjskie linie lotnicze EasyJet.

Pakujesz się na wakacje, ale walizka nie chce się domknąć? Linia lotnicza wprowadza nowe rozwiązanie

Coraz więcej rodziców myśli poważnie o zmianie zawodu po wyprowadzce dzieci

Jak donosi Daily Mail, tylko w zeszłym roku, aż 78 proc. rodziców po 45 roku życia, których dzieci już dorosły, a nawet wyprowadziły się z domu, marzy o podjęciu nowego wyzwania na polu zawodowym. Wiele osób wraz z dorastaniem dzieci ma ponownie czas na spełnianie swoich marzeń, dlatego też zmiana ścieżki zawodowej tuż przed 50-tką nie jest złym pomysłem. Inne badanie pokazuje, że ponad połowa ankietowanych w wieku 45 lat chciałaby w ciągu kolejnych lat życia znaleźć pracę, która będzie ich bardziej satysfakcjonować. Wszystko ze względu na to, że dzieci stają się samodzielne, a rodzice nie muszą myśleć o utrzymaniu całej rodziny. Historia Pam Clark może być więc przysłowiowym kopniakiem dla tych, którzy nadal wahają się w walce o swoje szczęście na polu zawodowym. Słowami Brytyjki – nigdy nie jest za późno na zmiany.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpotkanie u premiera ws. relokacji. Nie wszyscy przyszli
Następny artykułRywal Twittera podbija Internet; ponad 10 mln rejestracji w kilka godzin od startu