COVID-19 uniemożliwia wesołym doktorom wejście do szpitali, ale nie jest to dla nich przeszkodą. 1 czerwca, w Dzień Dziecka, zaniosą uśmiech i upominki dla najmłodszych pacjentów do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Na tę okazję przygotowali animacje i zabawy. Prezenty przekaże personel szpitala, bo Doktorzy Clowni spotkają się z dziećmi pod oknami. W “paczce z uśmiechem” znajdą się kolorowanki i kredki.
Za tę inicjatywę odpowiada fundacja “Dr Clown”, działająca od 1999 r. na terenie całej Polski. Wolontariusze w strojach clownów radosną aurą dzielą się nie tylko z najmłodszymi. Odwiedzają również dorosłych i seniorów.
– To jednak nie wszystko, ponieważ dokładnie 1 czerwca, Fundacja „Dr Clown” rusza z wirtualną terapią śmiechem i uruchamia „Śmiechofon” umożliwiający dzieciom w szpitalach w całej Polsce indywidualne spotkania online z Doktorami Clownami – informują.
– Celem naszych aktualnych działań jest wsparcie dzieci, które odbywają leczenie w szpitalach, a z powodu COVID-19 mają ograniczoną możliwość spotkań z członkami rodziny, ale również z naszymi wolontariuszami. Szpitalne oddziały są dla nas wciąż zamknięte, ale dzięki „Śmiechofonowi” Doktorzy Clowni mogą teraz odwiedzać chore dzieci, tyle że wirtualnie. Spotkania są bezpłatne i dostępne dla każdego! Podczas takiej rozmowy nasi Doktorzy Clowni zadbają o poprawę humoru małego pacjenta i przekażą mu mnóstwo pozytywnej energii – wyjaśnia Agata Bednarek, prezes zarządu Fundacji „Dr Clown”.
Jak tłumaczy Ewelina Gałecka, pełnomocniczka fundacji, wirtualne wizyty mają pomóc pacjentom w szybszym powrocie do zdrowia i polepszyć ich samopoczucie podczas pobytu w szpitalu. Co za tym idzie, spokojniejsi o swoje pociechy będą rodzice.
– Doktorzy Clowni podczas wizyt w szpitalach spotykają się z bólem, strachem przed zabiegami, poczuciem krzywdy, niemożliwością odreagowania napięć. W sytuacji epidemii te dziecięce lęki są spotęgowane. Pacjenci na oddziale nie mogą się spotykać w świetlicach, są odizolowani, co buduje jeszcze większe napięcie i osamotnienie. Napięcie to towarzyszy również rodzicom, których obawy również są dużo większe niż byłyby bez epidemii. Chcemy pomóc dzieciom i wesprzeć je w tych trudnych chwilach, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców i dzieci do skorzystania z naszego „Śmiechofonu”.
WIĘCEJ INFORMACJI O “ŚMIECHOFONIE” ZNAJDZIECIE TUTAJ.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS