Dla Szachtara i Interu rozgrywany w Kijowie mecz był niezwykle istotny. Wszystko dlatego, że zespół z Doniecka w pierwszym spotkaniu nieoczekiwanie przegrał z Sheriffem Tyraspol 0:2, a Inter mimo przewagi i dobrych sytuacji uległ na własnym stadionie Realowi Madryt 0:1, tracąc decydującego gola w 90. minucie gry.

“Barcelona gra jak Stoke. Koeman jest żywym trupem w Barcelonie”

Od początku spotkania w stolicy Ukrainy widać było przewagę Interu, który ponownie był jednak bardzo nieskuteczny. W pierwszej części spotkania Nicolo Barella trafił w poprzeczkę, a Edin Dzeko spudłował w idealnej okazji, będąc ustawionym trzy metry od bramki gospodarzy.

Druga połowa stała pod znakiem nieskutecznych ataków Szachtara, które w samej końcówce mogły się na gospodarzach zemścić. Wicemistrzów Ukrainy uratował jednak Andrij Piatow, który obronił uderzenia Joaquina Correi i Stefana de Vrija, dzięki czemu mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Lewandowski musi gonić czołówkę. Zaskakujący lider klasyfikacji strzelców LM

Ajax znów wygrał, rekord Hallera

Kolejne pewne zwycięstwo w tym sezonie odniósł Ajax Amsterdam. Piłkarze Erika ten Haga, którzy od przegranego aż 0:4 Superpucharu Holandii z PSV Eindhoven w kolejnych ośmiu meczach zaliczyli siedem zwycięstw i jeden remis, strzelając przy tym kosmiczną liczbę 35 goli, tym razem pokonali na własnym stadionie mocno osłabiony Besiktas Stambuł 2:0.

Jednego z goli dla gospodarzy strzelił w tym spotkaniu Sebastian Haller. Francuski napastnik został pierwszym piłkarzem, który w dwóch pierwszych kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów zdobył pięć bramek. Drugie, a chronologiczne pierwsze trafienie dla Ajaksu zaliczył Steven Berghuis.