A A+ A++

Dzisiejszy temat trafi prawdopodobnie do większości – poruszymy bowiem gatunek i typ produkcji, które są bliskie każdemu z nas i bez wątpienia cieszą się ogromną popularnością. Skupimy się na zestawieniu zawierającym najlepsze seriale komediowe, jakie debiutowały na przestrzeni minionych dekad. Jestem przekonany, że każdy ma przynajmniej kilku swoich faworytów, jeśli chodzi o tę tematykę.

I warto tu dodać, że ze względu na tak rozbudowany ranking seriali, który obejmuje niezwykle rozległy gatunek, na pewno nie pojawią się wszystkie produkcje, które warte są obejrzenia. Trudno bowiem będzie zmieścić je na „zaledwie” dwudziestu miejscach. Z tego względu nie zabraknie nieco subiektywnych wyborów. Jeśli więc macie produkcje, które w Waszym odczuciu powinny się tu znaleźć, wspomnijcie o nich w sekcji komentarzy pod spodem. Tymczasem, jazda!

Futurama (1999) – TOP 20 – Seriale komediowe

Listę otwiera animacja komediowa sprzed 22 lat, w której oglądaliśmy przygody chłopaka imieniem Fry, który został przypadkowo zamrożony i „przywrócony do życia” tysiąc lat później! Teraz będzie musiał zmierzyć się z zupełnie nowymi wyzwaniami, które wcześniej wydawały się niemożliwe.

Absolutely Fabulous (1992) – TOP 19 – Seriale komediowe

Przezabawny serial o dwóch koleżankach – Edinie oraz Patsy. BBC weszło tu na szczyt swoich komediowych możliwości i udało się to naprawdę dobrze. Przez pięć sezonów w niesamowicie zabawny sposób przedstawiano tematy związane z typowymi imprezkami i stawianiem kariery na pierwszym miejscu – no może na drugim, zaraz po ostro zakrapianych balach.

Absolutely Fabulous (1992) - Seriale komediowe

Family Guy (1999) – TOP 18 – Seriale komediowe

Gdy głową rodziny jest Peter Griffin, to chyba nie trzeba nic więcej mówić. Animacja dla dorosłych świetnie bawi się w ciekawe przedstawianie stereotypowej rodzinki, a przy tym przerzuca przez krzywe zwierciadło typowe zachowania amerykańskich familii. Choć prawdopodobnie utożsami się z tym większość z nas.

Family Guy (1999) - Seriale komediowe

How I Met Your Mother (2005) – TOP 17 – Seriale komediowe

Zdaję sobie sprawę, że produkcja o wspomnieniach Teda powinna znaleźć się dla wielu na wyższym miejscu, ale mnie kompletnie nie kupiła. Uważam, że wśród „królewskich sitcomów” ostatnich dekad, to właśnie on wypada najgorzej. Nie jest jednak zły – wciąż warto spędzić z tamtą ekipą te dziewięć sezonów.

How I Met Your Mother (2005) - Seriale komediowe

Allo Allo! (1982) – TOP 16 – Seriale komediowe

Komedia wojenna, która za rok skończy 30 lat od debiutu pierwszego odcinka! Nieźle, prawda? Wciąż jednak ma wielu fanów i nie potrafię się temu dziwić. Jak na swoje czasy prezentowała naprawdę dużo jakość, a ludzie doceniają ją nawet dziś. Genialnie ogrywała bowiem tematy związane z ruchem oporu i nazistami, ubierając je w odpowiednią dawkę komizmu.

Allo Allo! (1982) - Seriale komediowe

Peep Show (2003) – TOP 15 – Seriale komediowe

Jestem pewien, że każdy z Was, kto jest obecnie w wieku dwudziestu paru lat, albo po prostu pamięta tamte czasy, doskonale zdaje sobie sprawę, że z każdego takiego życia można nakręcić nieźle porąbany serial komediowy. I wydaje mi się, że twórcy Peep Show byli jedyni z pierwszych, który taki plan postanowili wcielić w życie!

Peep Show (2003) - Seriale komediowe

Teoria Wielkiego Podrywu (2007) – TOP 14 – Seriale komediowe

Jeden z tych sitcomów, które naprawdę cenię. W zabawny i mocno przerysowany sposób przedstawia grupkę nerdów, którzy po prostu uczą się życia – i to mając grubo ponad dwadzieścia lat na karku. Szybko pokochałem bohaterów i jestem pewien, że jeśli są to Wasze klimaty, to będzie po prostu tak samo! Zdecydowanie dajcie szansę.

Teoria Wielkiego Podrywu (2007) - Seriale komediowe

Parks and Recreation (2009) – TOP 13 – Seriale komediowe

Bardzo przyjemna komedia o Leslie Knope, vice kierowniczce Działu Parków i Rekreacji w jednym z miasteczek w Indianie. Choć wydaje się nieco stonowana i zawsze po prostu lekko uśmiechnięta, to ma ogromne ambicje – marzy, by rozwinąć jej otoczenie do poziomu największych atrakcji na świecie.

Parks and Recreation (2009) - Seriale komediowe

Community (2009) – TOP 12 – Seriale komediowe

Cóż, nie ukrywam, że choć pozycja jest niesamowicie chwalona w wielu kręgach, to mi nie podeszła tak dobrze, jak sitcomy, które przedstawię nieco później. Wciąż jednak bawiłem się dobrze i prawdopodobnie za sprawą niezwykle charakterystycznej ekipy przyjaciół. I tego, że każdy jest zupełnie inny.

Community (2009) - Seriale komediowe

Kroniki Seinfelda (1990) – TOP 11 – Seriale komediowe

Ponad trzydzieści lat od premiery… Nieźle, co nie? Jerry Seinfeld w najlepszym wydaniu i doskonale możemy zobaczyć tu, dlaczego uznawany jest za jednego z najlepszych komików w historii. Naprawdę świetna przygoda. A choć humor nawiązuje mocno do ówczesnych czasów, to nawet dziś może bawić do rozpuku.  

Kroniki Seinfelda (1990) - Seriale komediowe

M.A.S.H. (1972) – TOP 10 – Seriale komediowe

Czasem najlepszą opcją, aby poradzić sobie ze stresującą i traumatyczną sytuacją, jest po prostu potraktować ją z perspektywy humoru. Tak działa to w „M.A.S.H.” podczas Wojny Koreańskiej, gdzie obserwujemy ekipę szpitala polowego. Jest masa śmiechu i zabawy – prawdziwy klasyk.

M.A.S.H. (1972) - Seriale komediowe

Współczesna Rodzina (2009) – TOP 9 – Seriale komediowe

Trzy różne rodziny, trzy różne perspektywy, trzy odmienne podejścia i trzy historie do opowiedzenia, które po prostu warto poznać. Ogromną zaletą tej produkcji jest właśnie to, że trudno się zanudzić – dostajemy dokładnie trzy różne porcje humoru. I nawet gdy jedna nie do końca nam w danym momencie odpowiada, druga nadciąga z pomocą.

Współczesna Rodzina (2009) - Seriale komediowe

Chłopaki z baraków (2001) – TOP 8 – Seriale komediowe

Od zera do milionera, co? Cóż, zdecydowanie łatwiej powiedzieć, niż zrobić. I doskonale przekona się o tym trójka przyjaciół z tytułowych baraków, która podejmie próbę szybkiego zdobycia fortuny. W żadnym wypadku nie poszło im prędko, skoro seria ciągnęła się przez 12 sezonów! Pozycja obowiązkowa.

Chłopaki z baraków (2001) - Seriale komediowe

South Park (1997) – TOP 7 – Seriale komediowe

South Park rośnie razem ze mną. Debiutował, gdy ja przyszedłem na świat, a od kilku lat idziemy ramię w ramię. I to fantastyczna podróż, gdyż nawet po tak wielu sezonach wciąż trzyma poziom. Niewiele jest produkcji, które tak długo mogą bawić widzów. Tu jednak humor postępuje wraz z czasem i ciągle bawi się obecnymi wydarzeniami, a to stanowi ogromną siłę produkcji.

South Park (1997) - Seriale komediowe

Brooklyn 9-9 (2013) – TOP 6 – Seriale komediowe

Andy Samberg i Terry Crews w tym serial to dla mnie czołówka ról komediowych w historii. Obaj tak świetnie sprawdzają się na ekranie i tak kapitalnie budują klimat, że powinni otrzymać za to naprawdę wiele nagród. Niezależnie od tego, czy wątki policyjne są Wam bliskie, polecam obejrzeć!

Brooklyn 9-9 (2013) - Seriale komediowe

Rick & Morty (2013) – TOP 5 – Seriale komediowe

Produkcja, która pomimo zaledwie ośmiu lat od premiery, już zdążyła zapisać się na kartach popkultury jako coś kultowego. Niedawno poznaliśmy datę debiutu piątego sezonu w Polsce i już teraz wiem, że warto czekać. Pomysł na postacie, zawiłość uniwersum i bardzo absurdalny oraz czarny humor sprawiły, że ogląda się to po prostu wybitnie.

Rick & Morty (2013) - Seriale komediowe

Friends (1994) – TOP 4 – Seriale komediowe

Zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób humor przedstawiany w Przyjaciołach zdążył się zestarzeć. Cóż, ja jestem jedną z tych osób, które mają zupełnie inne zdanie. Jeden z najlepszych seriali, jakie widziałem, a jednocześnie produkcja, którą mógłbym oglądać w kółko, cały czas bawiąc się podobnie dobrze. Uwielbiam, choć nie dorastałem na początku lat 90.!

Friends (1994) - Seriale komediowe

The Simpsons (1989) – TOP 3 – Seriale komediowe

Podium otwiera kolejna animacja na liście i znów jest to tytuł, którego po prostu nie trzeba nikomu przedstawiać. Przygody rodzinki Simpsonów wychowywały pokolenia i jestem pewien, że będą to robić jeszcze długo. Obejrzyjcie, bo po prostu warto! To jedna z najlepszych produkcji komediowych w historii, nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

The Simpsons (1989) - Seriale komediowe

Biuro (2005) – TOP 2 – Seriale komediowe

Genialna komedia, w której możemy obserwować życiową rolę Steve’a Carella. Produkcja opowiada nam o perypetiach pracowników typowego biurka, gdzie każdy dzień naznaczony jest licznymi absurdami, komicznymi sytuacjami i humorem, który sprawi, że bardzo rozboli Was brzuch… Ze śmiechu oczywiście!

Biuro (2005) - Seriale komediowe

Latający Cyrk Moty Pythona (1969) – TOP 1 – Seriale komediowe

Wiecie, co definiuje dobrą komedię? Jej ponadczasowość. Z tego serialu potrafię śmieć się ja, mój Tata i mój dziadek. Wszyscy czerpiemy masę zabawy. I choć czuć tu nieco przestarzałego podejście do realizacji projektu, to niekiedy poprawia to tylko jego cały wydźwięk. To po prostu trzeba znać, a ja sam muszę powrócić do najlepszych odcinków.

Latający Cyrk Moty Pythona (1969) - Seriale komediowe

Seriale komediowe – Podsumowanie

W  ten sposób przebrnęliśmy przez bardzo długą listę komedii. Mam nadzieję, że już samo czytanie o nich wywołało u Was sporo uśmiechu na twarzy i przypomniało całą masę zabawnych momentów z wymienionych produkcji. Dajcie znać, którą z nich wspominacie najlepiej i czy zgadzacie się z czołową trójką naszego rankingu seriali!

Raz jeszcze zachęcam natomiast do wspomnienia w sekcji komentarzy najlepszych seriali, jakie nie znalazły się na powyższej liście! Na pewno macie swoich faworytów. Jeśli jednak nie, to tym bardziej zachęcam do dania szansy tym, które wymieniłem. Lubicie się pośmiać? To na pewno się nie zawiedziecie – kluczem będzie bowiem znalezienie swojego typu humoru, a potem po prostu przepadnięcie na długie sezony!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPILNE: Dobkowski obroniony, Harasim i Piasecka nie
Następny artykułZmiana redaktora naczelnego w “Dzienniku Zachodnim”