Technicy na całym pokładzie poukrywali masę istotnych funkcji takich jak dziurki w oknach, ukryty zatrzask do łazienki czy czarne trójkąty nad niektórymi siedzeniami. Zdecydowana większość z nas pierwszą rzeczą, którą robi po wejściu do samolotu, jest założenie słuchawek i siedzenie w ciszy, dopóki nie pojawi się wózek z napojami. Są jednak tacy, którzy zauważają najmniejsze szczegóły. Na przykład, czy kiedykolwiek zauważyłeś naklejki z czarnymi trójkątami nad oknem? Dowiedz się, do czego służy.
Ujawniono “sekret” czarnych trójkątów
Samoloty posiadają unikalny system symboli, z których każde ma swoje znaczenie. Niektórzy mieli okazję je zauważyć, inni nie mają o nich pojęcia. Wnętrze każdej kabiny oznaczone jest różnymi symbolami np. małymi trójkątami, które mogą być czerwone lub czarne. Szczególnie bystry pasażer zauważy, że te małe trójkąty w kabinie pokrywają się ze skrzydłami na zewnątrz samolotu.
O tym “tajemniczym” trójkącie zrobiło się głośno już w 2022 roku tuż po tym, jak stewardesa filipińskiej linii lotniczej Cebu Pacific, Henny Joyce Lim zamieściła wyjaśnienie na TikToku. Wyjaśniła, że “pasażerowie siedzący obok trójkątów mają najlepszy widok na skrzydła i jeśli załoga lotnicza będzie musiała sprawdzić skrzydła, te trójkąty poinformują ją o najlepszych punktach obserwacyjnych dla listew i klap na zewnątrz.”
Kapitan David Morgan, dyrektor ds. uczciwości operacyjnej i bezpieczeństwa linii Air New Zealand, powiedział magazynowi Stuff Travel, że można je zobaczyć wyłącznie w samolotach Airbusa. “Czarne trójkąty znajdują się obok okien, które zapewniają naszej załodze najlepsze punkty obserwacyjne na zewnątrz samolotu. Załoga na pokładzie może z łatwością zlokalizować te okna i używa ich do wizualnej kontroli skrzydeł, klap i silników” – powiedział Morgan. Oznaczenia te szczególnie przydatne są w warunkach zimowych, aby upewnić się, że skrzydła nie są oblodzone. Dla pasażerów są to miejsca z genialnym widokiem i okazją do ustrzelenia perfekcyjnego zdjęcia na media społecznościowe.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS