Dzisiaj, 6 listopada (19:00)
Niezależnie od tego, czy chcemy podszlifować swój angielski, czy rozpocząć przygodę z arabskim, aplikacje do nauki języków są świetnym sposobem na lingwistyczną przygodę i wesprą nas w zgłębianiu lingwistycznych zagadnień.
Wszyscy pamiętamy czasy szkolne, gdy język obcy jako przedmiot gościł w tygodniowym planie zajęć. O takiej formie nauki pisano już wielokrotnie — z reguły niepochlebnie, z racji stosowania (przeważnie) staroświeckich metod nauczania. Dzisiaj dostęp do poznawania języków obcych jest znacznie prostszy.
Idealnym przykładem są aplikacje do nauki języków, które swoją ofertą i ciekawymi rozwiązaniami przyciągają miliony użytkowników na całym świecie. Dzisiaj rzucimy okiem na kilka najlepszych, które są dostępne na rynku.
W przypadku Busuu mowa nawet nie tyle o samej aplikacji ile o dość mocno rozwiniętym systemie do nauki języków. Poza tematycznymi lekcjami i przerabianiem szerokiego zakresu zwrotów, słownictwa i konstrukcji gramatycznych, aplikacja do nauki języków oferuje też wsparcie w postaci native-speakerów – mogą oni poprawić wykonane przez nas zadania pisemne lub fonetyczne. Wszystko na podstawie materiału z przerobionej lekcji. Co ciekawe, każdy z nas może pomagać innym użytkownikom zależnie od tego, którym językiem władamy biegle.
W ofercie Busuu znaleźć można wiele języków. Poza angielskim czy hiszpańskim jest również niemiecki, włoski, francuski, portugalski, a nawet języki bardziej egzotyczne — od tureckiego, przez arabski aż po japoński, chiński i koreański. Ogromnym plusem jest dostępność wszystkich kursów w języku polskim.
Są one często dzielone na te bardziej przekrojowe oraz typowo turystyczne, przygotowujące do krótkiego pobytu w sferze danego języka. Dostępne są również dodatkowe materiały i lekcje opierające się np. na nagraniach wideo. Dodatkowym atutem aplikacji jest możliwość przystąpienia do wirtualnego egzaminu i otrzymanie certyfikatu językowego na danym poziomie.
Ponad 100 milionów pobrań czyni Duolingo bezapelacyjnie najpopularniejszą aplikacją do nauki języków. Edukacja poprzez zabawę znalazła w tym wypadku zastosowanie, bo nauka poprzez Duolingo to nic innego, jak wypełnianie małych “questów” niczym w grze komputerowej. Wszystko odbywa się w kolorowej i przyjaznej dla oka otoczce. Magia trwa nawet wtedy, gdy zmagamy się z niemieckimi rodzajnikami.
Duolingo stawia na regularność, nie zaś długie i zagmatwane lekcje. Nauka poszczególnych języków została podzielona na małe zagadnienia tematyczne — są nimi m.in. podstawowe zwroty, litery alfabetu czy dany zasób słownictwa dotyczący na przykład codzienności. Ciężko zapomnieć o dziennej dawce wiedzy, ponieważ maskotka aplikacji w postaci zielonej sowy będzie nam nieustannie o tym przypominać — i dobrze!
Oferta Duolingo jest bardzo rozbudowana, ponieważ poprzez ap … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS