Nagrali gwiazdę Anglii po porażce. Tak odreagował

Twitter / Marca / Na zdjęciu: Jude Bellingham po finale Euro
zdjęcie autora artykułu

Jude Bellingham był jednym z najlepszych piłkarzy tego Euro. W finale musiał jednak przełknąć gorycz porażki po meczu z Hiszpanią (1:2). Kamery nagrały, jak pomocnik wyładował swoją frustrację.

Cole Palmer

Klątwa reprezentacji Anglii na wielkich turniejach dalej trwa. Ekipa z Wysp Brytyjskich nie może nic wygrać od mistrzostw świata w 1966 roku. W niedzielę ich fatalna passa tylko się przedłużyła.

W finale Euro 2024 Anglicy mierzyli się z Hiszpanami. To właśnie ekipa z Półwyspu Iberyjskiego przeważała przez niemal całe spotkanie i wyszła na prowadzenie po golu Nico Williams na samym początku drugiej odsłony. W 73. minucie pięknym strzałem wyrównał Cole Palmer.

Podopieczni Garetha Southgate’a zaczęli przeważać i przez chwilę wydawało się, że to oni mogą obrócić mecz na swoją korzyść. Ostatecznie tak się jednak nie stało. W 86. minucie wynik na 2:1 ustalił Mikel Oyarzabal.

Ta sytuacja wywołała zrozumiałą frustrację wśród angielskich piłkarzy. Kamery nagrały, jak po ostatnim gwizdku zachował się Jude Bellingham, który był jednym z najlepszych zawodników ekipy z Wysp Brytyjskich podczas mistrzostw Europy.

Pomocnik wściekły kopnął w pojemnik chłodzący napoje i go przewrócił. Później zrezygnowany usiadł na ławce, wiedząc, że jego asysta w finale na nic się zdała. Wideo możesz zobaczyć poniżej.