A A+ A++

W czwartek 25 marca w Dobczycach odbyła XXXII nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Dobczycach ze względu na pandemiczne obostrzenia sesja odbyła się w trybie zdalnym. W porządku obrad znalazły się:

  • prezentacja projektu rewitalizacji terenu pod Zaporą Dobczycką, wraz z koncepcją parku sensorycznego i ogrodem doświadczeń – Park 8 zmysłów
  • informacja burmistrza w sprawie podjętych i planowanych działań w związku z zamiarem budowy przez inwestora, na działkach gminnych o nr ewidencji: 716/5, 716/12, 716/14, 716/15, 716/16, 176/17, 176/18, 716/19, 872/2 w Dobczycach elektrowni fotowoltaicznej PV Dobczyce o mocy 12,2 MW.
  • podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia rezolucji przeciwko planom budowy elektrowni fotowoltaicznej o mocy 12,2 MW, na terenie tzw. „Charstka”, obejmującym działki będące własnością gminy Dobczyce
    o powierzchni 187 400 m2.

Temat inwestycji na „Charstku” wzbudza wciąż wiele emocji co radni zgodnie z porządkiem obrad głosowali w sprawie przyjęcia rezolucji przeciwko planom budowy elektrowni fotowoltaicznej. W sprawie głos zabrał burmistrz Dobczyc Tomasza Suś, projekt budowy „Parku 8 Zmysłów przedstawił dr Miłosz Zieliński. Ostatecznie podczas głosowania radni odrzucili rezolucje przy stosunku głosów 5 za oraz 9 głosów przeciw.

To ciąg dalszy burzliwej dyskusji, jaka toczy się wokół gminnych ziem. W tym temacie radna Rady Miejskiej Marta Zając wystosowała bowiem 8 maca pismo do burmistrza:

Na pismo powyższe otrzymała odpowiedź 23 marca, oto treść odpowiedzi:

Przypomnijmy, że w niedzielę 21 marca kilkadziesiąt osób protestowało przeciwko inwestycji w fotowoltaicznej pod Zaporą. Warto dodać, że swój sprzeciw wobec budowy elektrowni fotowoltaicznej mieli okazie wyrazić mieszkańcy w petycji online, której autorką była radna Marta Zając. 24 marca br. poinformowała:

– „Zakończyło się zbieranie podpisów w formule online pod petycją sprzeciwiającą się budowie elektrowni fotowoltaicznej, na terenie pod Zaporą w Dobczycach. Zebraliśmy 257 głosów. Wierzę, że każdy z nich przybliża nas do powrotu do koncepcji zagospodarowania tego terenu z myślą o rekreacji i wypoczynku.  Treść petycji, z załączonymi podpisami, zostanie przeze mnie złożona do Gminy.

Co dalej z „Charskiem”? Zapewne wkrótce pojawią się kolejne informacje.


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu, subskrybuj nasz kanał:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOlbrycht: jeszcze żaden rząd nie złożył do KE całego krajowego planu odbudowy
Następny artykułZUS zamknięty do odwołania