A A+ A++

Kolejka chętnych

Dyrektor Logistyki Kontraktowej we Fresh Logistics Polska oraz przewodniczący Rady GS1 Polska Jarosław Gulowaty podkreśla, że operatorowi logistycznemu łatwiej niż sieci handlowej przyłączyć nowego producenta. – Jeżeli obsługujemy kilkunastu klientów sieci i mamy jeden system magazynowy dostosowany do komunikatów EDI, dodanie klienta jest bardzo proste, ponieważ cała ścieżka jest ustalona – tłumaczy Gulowaty. 

Czytaj więcej

Przyznaje, że testy komunikatów są czasochłonne. – Jako operator czekamy na zielone światło od sieci handlowej, której dostawca jest naszym klientem. Nie narzucamy niczego dostawcom, ale edukujemy jak istotne i korzystne jest wdrożenie rozwiązań Order 2 Cash – zaznacza przedstawiciel Fresh Logistics Polska. 

Gulowaty podkreśla, że im więcej producentów stosuje model paperless tym lepiej, ponieważ na jednym samochodzie transportowane są dostawy kilku producentów i jeśli którychś nie ma wdrożonego modelu paperless, to wydłuża się wówczas przyjęcie towaru, co komplikuje pracę magazynu. 

W Europie standardy elektronicznej wymiany danych są różne. – W niektórych krajach wdrożone są komunikaty EDI we wszystkich łańcuchach dostaw. Holandia, Szwajcaria są kilkanaście kroków przed nami. Ale są kraje, gdzie tradycyjny sposób wymiany danych z wykorzystaniem operatorów EDI nie jest popularne i współpracujące podmioty łączą się przez API. Dla rynku polskiego proponujemy hybrydowe rozwiązania, ponieważ EDI jest kosztowne, więc chmurowe czy webowe rozwiązania mogą być bardziej atrakcyjne, szczególnie dla małych i średnich dostawców nie działających na dużą skalę, którzy będą chcieli dostosować się do naszego standardu – wyjaśnia Jadczak. 

Dyrektor Logistyki Kontraktowej we Fresh Logistics Polska zwraca uwagę, że dostawcy i sieci handlowe stosują różne standardy. – W ostatnich miesiącach obserwują wzmożenie, jeśli chodzi o komunikat podstawowy. Mogę podać 10-15 przykładów klientów, którzy do tej pory nie chcieli w wchodzić w cyfryzację komunikatów, a teraz wykazują duże zainteresowanie. Ze strony sieci jest presja, zaczynają wymuszać na dostawcach stosowanie komunikatów EDI. Ich standard zależy od standardu operatora IT. Generalna wskazówka jest taka, aby trzymać się standardów GS1 i w ich ramach zapewnić pewną elastyczność, tak aby wybór wersji był dostosowany do doświadczeń klientów, przyzwyczajeń operatora i czasu oraz kosztu wdrożenia. Duże międzynarodowe firmy mają SAP i GS1 standard, wobec tego w ich przypadku ścieżki są przetarte, gorzej gdy ktoś ma inny standard. Komunikat zwrotny będzie przełomem, bo wyeliminuje WZ – przewiduje Gulowaty. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZłe wieści dla czekoladożerców. Na świecie zaczyna brakować kakao
Następny artykułSkradziono słodziutkiego psa. Wszystko nagrała kamera