Sok to jeden z najszybszych i najsmaczniejszych sposobów na dostarczenie organizmowi solidnej dawki witamin. Jeśli lubisz łączyć smaki, tworzyć interesujące kombinacje i chcesz korzystać z warzyw i owoców sezonowych, warto zainwestować w wyciskarkę.
Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.
Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad na temat zakupu wyciskarki do soków, a także niedrogi i wydajny sprzęt, który pozwoli ci przygotowywać pożywny napój dla całej rodziny.
Po soki sięga mnóstwo osób. Jedni uznają je za zdrową przekąskę, inni szukają sposobu na wzmocnienie organizmu i pozbycie się zmęczenia, a jeszcze inni chcą po prostu stracić na wadze. Niezależnie od celu, który ci przyświeca, warto wybrać wyciskarkę, która spełni wszystkie postawione przed nią wymagania.
Na co zwrócić uwagę przed zakupem
W przypadku wyciskania soku z twardych warzyw i owoców, najważniejsza będzie moc wyciskarki. W przeciwnym wypadku urządzenie nie poradzi sobie na przykład z burakiem. Absolutnym minimum będzie w tym przypadku 150 W.
Z drugiej strony trzeba również zwrócić uwagę na jakość wewnętrznych komponentów. Sok w wyciskarce powstaje w procesie miażdżenia i rozcierania owocu przy pomocy specjalnej śruby zwanej również “ślimakiem”. Od prędkości poruszania się śruby zależy więc jakość, jak i szybkość podania gotowego napoju. Im większa prędkość śruby, tym większy hałas emituje urządzenie. Jeśli więc zależy ci na cichym sprzęcie, takie o prędkości 80 obrotów na minutę powinno załatwić sprawę.
Kolejnym istotnym aspektem wyciskarki jest również sposób, w jaki odprowadzane są odpadki. Wiele urządzeń ma do dyspozycji osoby pojemnik, do którego wpada miąższ i resztki owoców. W innych natomiast miąższ pozostaje na sitku i po przygotowaniu napoju trzeba je dokładnie oczyścić. Gdy przygotowujesz większe ilości soku, konieczne może być kilkukrotne czyszczenie urządzenia w trakcie wyciskania.
Wyciskarka czy sokowirówka
W procesie wyciskania sok nie traci swoich wartości odżywczych, gdyż w przeciwieństwie do tego pozyskanego z sokowirówki nie zwiększa swojej temperatury. W efekcie wszystkie enzymy pozostają nietknięte. Ponadto sok wyciskany znacznie różni się od tego z sokowirówki pod względem wartości odżywczych i samej konsystencji. Wyciskarka wolnoobrotowa to nieco droższe urządzenie, ale wystarczy poszukać, by znaleźć sprzęt w atrakcyjnych cenach.
Ponadto warto zadać sobie pytanie, z jakich roślin chcesz pozyskiwać sok. Zwykła sokowirówka poradzi sobie z najbardziej popularnymi warzywami i owocami, ale jeśli chodzi o rośliny liściaste, nie ma na to szans. W wyciskarce wolnoobrotowej możesz natomiast umieścić wszystko, od trawy po kiełki. Proces trwa co prawda nieco dłużej, ale na efekt warto poczekać tych kilka minut.
Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS