A A+ A++

Do bajkowego świata zabrali najmłodszych z okazji Dnia Dziecka twórcy widowiska muzyczno-teatralnego „W Krainie Czarów. Spacer po zaczarowanym świecie baśni”. 2 czerwca przemyski Zamek Kazimierzowski na niemalże 2 godziny przeistoczył się w tajemniczą krainę, w której dzieje się magia. Mali widzowie wyszli ze spektaklu zachwyceni.

Autorskie widowisko stworzył przemyski duet Dorota Soroka (scenarzystka i pomysłodawczyni spektaklu) i Piotr Szelążek (nauczyciel muzyki, chórmistrz, laureat licznych przeglądów i festiwali), a wyreżyserowali je Amelia Malicka, Zofia Sarna i Dominik Kuzyk. Zapowiedź przeżycia wyjątkowej, bajkowej przygody ściągnęła do sali przemyskiego zamku tłumy młodych odbiorców, zajęte zostały wszystkie miejsca na widowni łącznie z balkonem. Pierwsze skrzypce zagrały w przedstawieniu trzy chóry: Przemyski Akademicki Chór Kameralny „Ludus Vocalis”, Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny „Vox Iuventum” oraz Chór „Fortis” z I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Wykonali 22 utwory z klasycznych bajek, które przeplecione zostały scenkami i narracjami.

Chórzyści – w bajkowych strojach – nie tylko czarowali śpiewem, ale też doskonale wcielili się w postacie z baśni. Nie brakowało zaskakujących momentów. Niespodzianką było pojawienie się na scenie Pana Kleksa wraz z dziećmi, chóru tańczącego cza-czę czy latających cukierków. Pełna magii atmosfera prowokowała dziecięcą nieograniczoną wyobraźnię, zatem mali widzowie bez trudu odnaleźli się w bajkowym świecie i z zapartym tchem śledzili poszczególne etapy widowiska, dając się ponieść chwili. Klamrą zamykającą spektakl była żywiołowa piosenka „Meluzyna” w wykonaniu solistów i chórzystów.

– Dziękujemy studentom PANS, młodzieży z I LO oraz pozostałym aktorom za ich zaangażowanie i doskonałe odegranie każdej roli w spektaklu. To właśnie dzięki nim mogliśmy się na chwilę przenieść do krainy czarów – podsumowali sprawcy całego zamieszania – Dorota Soroka i Piotr Szelążek.

A że pomysłów i energii im nie brakuje, jest szansa na kontynuację i kolejne udane projekty – równie magiczne i inspirujące.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMiliardowe długi za telefon
Następny artykułDyskryminacja w Holandii. Na co narzekają imigranci?