A A+ A++

Autor eksponatów, nauczyciel fizyki Krzysztof Horodecki liczy, że wystawa zarazi uczniów pasją do nauki i pozwoli im zrozumieć prawa fizyki…

A co by było, gdybyśmy mieli dwa słońca? Można sobie nacisnąć czarny przycisk i co się okaże, że będziemy mieli dwie tęcze. Każde słońce będzie dawało swój łuk. To jest kwestia tego, jak my podchodzimy do nauczania fizyki. W moim odczuciu, niestety niekoniecznie podzielanym przez nauczycieli w kraju, nauczanie fizyki powinno polegać na pokazywaniu różnych efektów, zjawisk, objaśnianiu, inspirowaniu uczniów, żeby sami szukali objaśnień, zwłaszcza w czasach, kiedy mają całą wiedzę w komórce, a nie na przysłowiowym tłuczeniu  tysięcy zadań. To powinien być skutek uboczny, a nie główny cel

 – mówi Krzysztof Horodecki.

Centrum Nauki Wyobraźnia to wspólne przedsięwzięcia autora eksponatów, Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego i targów. W tygodniu na wystawie uczniowie będą uczestniczyć w lekcjach fizyki. Po ekspozycji będą ich oprowadzać edukatorzy.

W weekend centrum będą zwiedzać mieszkańcy. Wiceprezes poznańskich targów Filip Bittner zapowiada, że wystawa będzie uatrakcyjniana…

Mamy na dziś ponad sto eksponatów, które w zależności od zainteresowania będą w trakcie wystawy wymieniane. W kolejnych miesiącach planujemy inne wystawy, np. wystawę figur stalowych. W pawilonie pierwszym, którego modernizację zakończyliśmy w ubiegłym roku, mamy dwie części wystawowe, na których będą się odbywały wystawy długoterminowe i taki był nasz cel

 – mówi Filip Bittner.

Na razie Centrum Nauki Wyobraźnia będzie działać w pawilonie numer jeden przez pół roku. Jeżeli będzie się cieszyć popularnością, wystawa będzie przedłużona. Pierwsze szkoły już zarezerwowały terminy zajęć.
Centrum mieści się w otwartej dla mieszkańców części terenów wystawienniczych. Wszystkie eksponaty są opisane także w języku angielskim.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozpoczynamy cykl pokazujący skarby poznańskiej kolekcji muzealnej
Następny artykułPożar nie wstrzymał pracy fabryki papieru w Poznaniu