A A+ A++

– Misją uczelni jest nie tylko kształcenie, ale również służenie społeczeństwu. Udostępnienie kampusu politechniki jest naszym wkładem w walkę z pandemią – podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Przy tworzeniu masowego punktu szczepień politechnika współpracuje z Krapkowickim Centrum Zdrowia, powiatem opolskim i krapkowickim.

– Możemy przygotować co najmniej cztery punkty szczepień – zapowiada Marcin Misiewicz, prezes Krapkowickiego Centrum, który będzie też kierownikiem punktu szczepień na politechnice. – To duże wyzwanie logistyczne, ale mamy już spore doświadczenie, ponieważ szczepimy w Krapkowicach od ponad trzech miesięcy. Tygodniowo dwa tysiące osób dodaje. Punkt zostanie uruchomiony 19 kwietnia na trzy miesiące. Szczepienia będą odbywać się przez cały tydzień. Początkowo szczepionkę będzie otrzymywać około tysiąca osób dziennie.

Przed budynkiem zostaną ustawione dwa namioty. W jednym będą oczekiwać pacjenci na szczepienie, w drugim pod okiem ratownika medycznego osoby już po szczepieniu. – W szczepienia będą zaangażowani także nasi studenci, którzy będą tworzyć całe zaplecze logistyczne, np. będą kierować pacjentów w odpowiednie miejsca, dbać o bezpieczeństwo osób oczekujących w kolejce dodaje prof. Marcin Lorenc.

Na Politechnice Opolskiej szczepieni będą tylko mieszkańcy powiatu opolskiego.

Prezydent Opola zapowiedział natomiast, że także 19 kwietnia uruchomiony zostanie masowy punkt szczepień na lodowisku Toropol, przeznaczony dla mieszkańców miasta.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOpolskie: W Blachowni Śląskiej wybuchł reaktor chemiczny
Następny artykułW drugiej połowie kwietnia rusza masowy punkt szczepień w Arenie Sanok