A A+ A++

Rozpoczęła się budowa 42-metrowego masztu radiokomunikacyjnego przy parkingu na ul. Słowackiego, obok stacji kolejowej Kłodzko Miasto. Zostały już wylane fundamentu, a z tablicy informacyjnej wynika, że budowa ogromnego, strunobetonowego obiektu zakończy się w grudniu 2021 r.

Na nic zdały się protesty mieszkańców, próby unieważnienia wydanego przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku w grudniu 2015 r. pozwolenia na budowę podejmowane przez władze miasta Kłodzka, wspólna prośba wystosowana przez burmistrza Kłodzka i starostę kłodzkiego do spółki kolejowej o zmianę lokalizacji (na teren Kłodzko Główne) i negatywna opinia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. PKP PLK S.A. przystąpiło właśnie do budowy wzbudzającego ogromne emocje wielkiego betonowego masztu radiokomunikacyjnego w zabytkowym centrum miasta, obok stacji kolejowej Kłodzko Miasto oraz budynków mieszkalnych. Wylane zostały już fundamenty, a inwestycja – według tablicy informacyjnej na placu budowy – ma zakończyć się w grudniu 2021 r. Według wydanego pozwolenia budowlanego, maszt strunobetonowy ma liczyć 42 metry, ma także powstać kontener telekomunikacyjny posadowiony na ławach żelbetonowych.

Sprawa budowy masztu trwa już od grudnia 2015 roku, kiedy to zostało wydane przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku pozwolenie na budowę dla inwestora, czyli PKP PLK S.A. przy parkingu przy ul. Słowackiego. Jak tylko sprawa ujrzała światło dzienne, na początku 2016 r. ruszyły protesty mieszkańców oraz władz miasta. Burmistrz Kłodzka Michał Piszko odwołał się wówczas od wydanej przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku decyzji do wojewody, sprawę skierował do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego – niestety bezskutecznie, a następnie do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Burmistrz oraz starosta wspólnie starali się także wpłynąć w 2016 r. u władz PKP PLK S.A. na zmianę lokalizacji obiektu na teren przy Kłodzku Głównym, który nie kolidowałby z zabudowaniami mieszkalnymi i nie ingerowałby w zabytkowe centrum miasta. Negatywną opinię wydał także konserwator zabytków, który w piśmie z 2015 r. skierowanym do Urzędu Miasta w Kłodzku jednoznacznie uznał, że „realizacja inwestycji jest niedopuszczalna ze względu na walory krajobrazu kulturowego miasta Kłodzka oraz walory ekspozycyjne panoramy ośrodka historycznego miasta Kłodzka”.

Do sprawy powrócimy.

Joanna Żabska

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWiadomo czemu Nike zrezygnowało z kontraktu Neymara
Następny artykułCezary Pazura dla Interii: Może Guardiola robi jakiś manewr? Wideo