A A+ A++

Fabrykę w Puurs wybrano ze względu na dobre położenie geograficzne. Miasteczko leży 15 minut od portu w Antwerpii i pół godziny od międzynarodowego lotniska Zaventem w Brukseli.

Mieszkańcy zadowoleni z decyzji

Mieszkańcy miasta są zadowoleni z takiej decyzji koncernu. Pani Danuta przyjechała do Puurs 40 lat temu. W fabryce leków, którą przejął Pfizer pracowała 14 lat, ale takiego zainteresowania i ruchu w mieście nigdy dotąd nie widziała. 

ZOBACZ: “Raport” : szczepionka pod specjalnym nadzorem

– Pracuje po drugiej stronie miasta, niże fabryka Pfizera, w innej firmie teraz. Widzimy, że bardzo dużo tirów przyjeżdża tutaj po szczepionkę – powiedziała “Wydarzeniom” kobieta.

Dobre warunki pracy w fabryce Pfizera potwierdza Alfons Powels, który przepracował tam ponad 30 lat. – Dobre miejsce pracy. Miałem tam wielu kolegów i każdego dnia szedłem do pracy z przyjemnością – stwierdził mężczyzna.

Prawie każdy zna kogoś zatrudnionego w fabryce

W 17 tysięcznym Puurs prawie każdy pracował, pracuje lub zna kogoś zatrudnionego w koncernie Pfizera. Fabryka, w której jeszcze do niedawna pracowało 1000 osób, teraz zatrudnia 3300 ludzi i nadal rekrutuje. Mieszkańców Puurs rozpiera duma z tego, że to tu produkuje się szczepionkę, która ma powstrzymać pandemię. 

Wideo: Miasteczko, na które zwrócone są oczy całego świata

  

ZOBACZ: Pożar w największej na świecie fabryce szczepionek. Produkowano w niej szczepionki na CoVID-19

– Oczywiście, że jestem dumna, ludzie ze wszystkich państw czekają na szczepionkę, która jest produkowana tutaj – powiedziała jedna z mieszkanek. – Cieszę się że tylu ludzi znalazło pracę, która w dodatku jest tak ważna dla wszystkich na świecie – wtórowała jej inna kobieta.

Międzynarodowa sława miasteczka

Rośnie też jego międzynarodowa sława. W piekarni w centrum miasta przyzwyczajono się już do dziennikarzy z całego świata. – Wszystko chcą o nas wiedzieć, pytają o fabrykę, o szczepienia, czasem mamy już tego dość – mówiła Eva, piekarz w Puurs.

ZOBACZ: “Raport”: nielegalny handel szczepionkami? Znajduje się w nich RNA

W związku z olbrzymim zainteresowaniem zdecydowano zwiększyć bezpieczeństwo wokół fabryki.

Teraz poza prywatną firmą ochroniarską, przed zbyt wścibskimi dziennikarzami, akcjami antyszczepionkowców albo zamachami terrorystycznymi siedziby Pfizera ma chronić również policja.

Kiedyś było znane z piwa

– Ta decyzja nie budzi wątpliwości, zawsze trzeba bronić infrastruktury, która jest niezbędna dla zdrowia i życia obywateli, a w dzisiejszych czasach właśnie taką jest fabryka produkująca szczepionki – przekazał Philippe Lamberts, belgijski europoseł.

Zanim zasłynęło z produkcji szczepionek, Puurs było znane ze znakomitego piwa. Pani Danuta z mężem przekonują, że potencjał belgijskiego miasteczka nie został jeszcze w pełni odkryty.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStal Nysa uległa Gdańskowi
Następny artykułDemonstracje w Rosji w obronie Nawalnego – ponad 2500 zatrzymanych