Na czym polega zabieg wszycia esperalu? Czym właściwie jest i jak działa wszywka alkoholowa? Jeśli szukasz informacji na temat wszywki alkoholowej, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.
- Co to jest i jak działa wszywka alkoholowa?
- Jak wygląda zabieg wszycia esperalu?
Jak poradzić sobie z nałogiem alkoholowym? Masz wrażenie, że wykorzystałeś już wszystkie możliwości i nic właściwie Ci nie pomaga? Polecamy spróbować wszywkę alkoholową esperal. Czym jest esperal i jak działa? Jak wygląda zabieg wszycia esperalu? Na pytania odpowiadamy w poniższym wpisie. Już teraz zapoznaj się z jego treścią.
Co to jest i jak działa wszywka alkoholowa?
Co to jest esperal? Otóż to substancja, która znana jest również pod nazwą disulfiram. Lek, który ma w składzie ten właśnie związek, wykorzystuje się w terapii farmakologicznej uzależnienia od alkoholu. A zatem dzięki esperalowi możesz uwolnić się raz na zawsze od alkoholowej choroby! Wszywka alkoholowa tego rodzaju wspomaga leczenie alkoholizmu, pozwala odzyskać kontrolę nad życiem, realizować się w danej pracy czy odbudować rodzinne więzi. To doskonały środek pomocniczy, dzięki któremu będziesz mógł znów cieszyć się pełnią życia.
Wszywka alkoholowa to nic innego jak implant, który wszczepia się pod skórę. Substancja czynna uwalnia się do krwi i dopóki pacjent nie sięgnie po alkohol, jest właściwie neutralna dla organizmu. Co zatem dzieje się, gdy uzależniony mimo wszywki wróci do spożywania alkoholu? Między innymi w wątrobie będzie odkładać się octowy aldehyd, a to – niestety – wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Do niepożądanych działań, które poczuje osoba mająca wszywkę i pijąca alkohol zalicza się między innymi nudności, bóle głowy, zawroty, wymioty czy bóle brzucha. Ponadto lista dolegliwości obejmuje także podwyższoną temperaturę ciała, zdenerwowanie, nadmierną potliwość, problemy ze snem, stany lękowe, duszności, zaburzenia rytmu serca, zaczerwienioną twarz czy metaliczny posmak w ustach. W skrajnych przypadkach natomiast mogą wystąpić zaburzenia świadomości, drgawki, zaostrzenie przewlekłych chorób, zapalenie wątroby czy nieodwracalne zmiany w wątrobie. Złe samopoczucie może trwać nawet przez 10 godzin, dlatego nie warto łamać zasad i sięgać po alkohol po „zaszyciu” Esperalem.
Jeśli interesuje Cię Wszywka Alkoholowa Wrocław – zabieg wszycia esperalu, nie zwlekaj i już dziś umów się na wizytę.
Jak wygląda zabieg wszycia esperalu?
Jak właściwie wygląda zabieg wszycia esperalu? Pierwszy krok to umówienie się na zabieg w klinice. Kiedy pacjent zostaje dopuszczony, wykonuje się znieczulenie miejscowe i aplikuje lek Esperal. Dzięki znieczuleniu cały proces aplikacji wszywki alkoholowej jest właściwie bezbolesny. Tabletkę z reguły implementuje się między mięśniem pośladkowym a powięzią – rzadziej w okolicy łopatki lub ramienia. Wielkość nacięcia wynosi zwykle około 1 centymetra, a zatem jest praktycznie niewidoczne dla innych. Po aplikacji leku zakłada się szwy oraz opatrunek. Jeśli lekarz wykorzysta szwy nierozpuszczalne, będziesz musiał udać się na wizytę po około 10 dniach od zabiegu, aby je ściągnąć. Dawkę esperalu dobiera się oczywiście indywidualnie do przypadku.
Po zabiegu pacjent dostaje dokumentację, która obejmuje zaświadczenie o zabiegu i kartę informacyjną na temat terapii wszywką alkoholową. Cały zabieg ogólnie trwa około 30 minut. Można ponownie go wykonać po 8 miesiącach. Jeśli chodzi o częstotliwość powtórzeń, dobiera się ją indywidualnie i zależy od cech pacjenta.
Zanim jednak udasz się na zabieg wszywki alkoholowej, musisz się odpowiednio do niego przygotować. Zabieg wykonuje się tylko i wyłącznie trzeźwym pacjentom. Należy zatem zachować abstynencję minimum 24, a nawet 48 godzin przed wizytą. Wszycie esperalu przy znieczuleniu miejscowym to często jedyny sposób, aby przekonać kogoś do zrezygnowania ze spożycia alkoholu. Warto więc przekonać osobę z problemami alkoholowymi do skorzystania z zabiegu wszycia esperalu.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS