Każdy samochód wymaga regularnego sprzątania i mycia. Zwłaszcza w przypadku wnętrza auta, w którym spędzamy dużo czasu, gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Ponieważ wnętrze ma sporo trudno dostępnych powierzchni i szczelin, czyszczenie tych miejsc może być utrudnione. Na szczęście istnieją skuteczne metody ich oczyszczenia, jak ozonowanie samochodu, które dezynfekuje wnętrze pojazdu.
Jak przebiega ozonowanie auta?
Proces ozonowania samochodu polega na rozpylaniu ozonu wewnątrz kabiny. Gaz ten ma duże właściwości odkażające. Stosowany do dezynfekcji auta wykazuje znacznie lepszą skuteczność niż chlor. Procedura ozonowania przebiega w szczelnie zamkniętym samochodzie, który jest później dokładnie wietrzony. Rozpylony ozon dociera w trudno dostępne miejsca, dezynfekując tapicerkę, klamki, pasy itd.
Metoda jest ekologiczna, podczas czyszczenia nie stosuje się środków szkodliwych dla środowiska. Ozonowaniem samochodów powinny zajmować się wyłącznie doświadczone osoby, mające odpowiedni sprzęt i pomieszczenie. Rozpylanie środka odkażającego nie jest bezpieczne i wymaga przestrzegania zasad BHP. Ozonowanie powinien przeprowadzić odpowiednio przystosowany warsztat samochodowy, taki jak https://autoglass.pl/ozonowanie-samochodu/.
Dlaczego należy przeprowadzać ozonowanie samochodu?
W samochodach, jak we wszystkich pomieszczeniach, gromadzą się wirusy, bakterie, grzyby, resztki organiczne oraz różne zapachy. Dokładne pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń nie jest możliwe przy użyciu płynnych środków i szczotek. Zwłaszcza w przypadku licznych w samochodzie szczelin i trudno dostępnych miejsc, tylko rozpylanie środka gazowego jest skuteczne.
Dlatego, aby dokładnie zdezynfekować wnętrze pojazdu, powinno się przeprowadzać co najmniej raz w roku ozonowanie auta. W przypadku klimatyzacji, odkażanie instalacji jest koniecznością. Gromadzą się tam specyficzne grzyby, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Zaniedbanie klimatyzacji może nawet zagrażać życiu pasażerów. Dlatego ozonowanie samochodu zapewnia czystość oraz świeże, bezpieczne powietrze wewnątrz kabiny.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS