A A+ A++

Udostępnij!

Wiele osób dotyka problem mało estetycznych pajączków pojawiających się na skórze. Popękane naczynka nie prezentują się zbyt dobrze i są często zmorą codzienności. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się zabieg laserowego zamykania naczynek. Na czym polega? Kiedy warto się na niego zdecydować?

Czym jest laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek polega na podgrzaniu krwi w rozszerzonych naczynkach tak, aby doszło do obkurczenia ich ścianek i zamknięcia. Zabieg tego typu daje bardzo dobre efekty.

Zamykanie naczynek przy pomocy lasera trwa około 30 minut. Skóra po zabiegu goi się dość szybko. Początkowo zmiany stają się bledsze, a z czasem zanikają całkowicie. Dwa tygodnie po zabiegu po pajączkach nie ma już żadnego śladu. Wyjątkiem od tej reguły bywają kończyny dolne. W tym przypadku okres regeneracji może wynosić do 6 tygodni.

Przebieg laserowego zamykania naczynek

Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest ocena widocznych naczynek. Bada się ich kolor, średnicę czy ilość. Na tej podstawie można dobrać właściwą długość promienia laserowego czy ilość impulsów. Wykonana powinna być także specjalna próba laserowa w celu sprawdzenia ustawień urządzenia.

Energia, która jest emitowana przez promieniowanie lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę. W ten sposób krew jest podgrzewana, a ścianki naczyń krwionośnych są niszczone od środka.

Wskazania i przeciwwskazania do laserowego zamykania naczynek

Na zamykanie naczynek warto zdecydować się wówczas, gdy na skórze właściwej pojawiają się rozszerzone na trwałe naczynia krwionośne i widać je przez naskórek. Dzieje się tak niestety w wielu przypadkach. Sprzyja temu intensywna ekspozycja na promieniowanie UV, częste korzystanie z solarium czy stosowanie sterydów. Początkowo na skórze pojawia się zaczerwienienie i rumień. Z czasem przestaje on znikać. Rozszerzone naczynka często łączą się i tworzą większe struktury. Nie prezentują się zbyt estetycznie. Gdy znajdują się na twarzy, laserowe zamykanie naczynek jest wręcz wskazane.

Zabiegu nie przeprowadza się oczywiście w przypadku kobiet ciężarnych czy karmiących piersią. Inne przeciwwskazania do laserowego usuwania naczynek to m.in. bielactwo, cukrzyca, epilepsja czy choroby nowotworowe skóry.

Po zabiegu przez minimum 4 tygodnie nie można wystawiać skóry na promieniowanie ultrafioletowe. Niewskazane są ponadto intensywne ćwiczenia czy korzystanie z sauny. Skóra wymaga bowiem regularnego nawilżania.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNASZ SONDAŻ. Czy Polska może być kolejnym celem Rosji?
Następny artykułMistrzyni Europy wystąpi w WRC