A A+ A++

naprawy bezgotówkowe Szczecin

Bezgotówkowa likwidacja szkody stanowi na przestrzeni ostatnich lat niezwykle często wybieraną metodą rozliczania się towarzystw ubezpieczeniowych, zarówno z samymi poszkodowanymi, jak również i z warsztatami samochodowymi. Wielu klientów nie ma w ogóle pojęcia czym są naprawy bezgotówkowe w formie właśnie takiej likwidacji szkody i kiedy z takich usług można skorzystać. Warto więc z tym tematem zaznajomić się nieco bardziej i w przypadku sytuacji, w której będzie można z niej skorzystać, wybrać warsztat samochodowy, który takie właśnie praktyki stosuje.

Czym jest bezgotówkowa likwidacja szkody?

Bez wątpienia jest to jedna z opcji, która wśród kierowców cieszy się niezwykle dużą popularnością i zainteresowaniem. Bez takiej bezgotówkowej likwidacji szkody, kiedy dojdzie do wypadku, kierowca musi z własnej kieszeni pokryć naprawy, a następnie ubiegać się o odzyskanie z tego tytułu pieniędzy lub w przypadku braku gotówki, odłożyć naprawę dopiero na ten czas, gdy ubezpieczalnia wypłaci pieniądze. Naprawy bezgotówkowe www.cemot.pl/auto-naprawa-szczecin stanowią więc opcję zdecydowanie bardziej opłacalną, wygodną, a do tego również i zadowalającą dla każdego praktycznie kierowcy. Likwidując szkodę wynikającą z wypadku, poszkodowany nie bierze w ogóle udziału w rozliczeniu, gdyż to towarzystwo ubezpieczeniowe reguluje należność w danym warsztacie samochodowym. Właściciel pojazdu nie musi więc absolutnie niczym się martwić. Oddaje zepsute auto i odbiera naprawione. To wszystko.

Cesja wierzytelności lub upoważnienie do odbioru odszkodowania

Warsztat samochodowy, który w swojej ofercie posiada między innymi naprawy bezgotówkowe, opierać musi swoją pracę na jednym z dwóch możliwych wariantów, jeśli chodzi o dokumentację. Pierwszą z nich, tą najbardziej popularną jest cesja wierzytelności. Poszkodowany musi więc przenieść na warsztat prawo do odszkodowania. Oczywiście podpisując taką cesję, należy bardzo dokładnie zapoznać się z jej treścią, aby nie nabawić się z tego tytułu nieprzyjemności.Druga z opcji – upoważnienie do odbioru odszkodowania to pisemne upoważnienie warsztatu samochodowego do odbioru odszkodowania za naprawę uszkodzonego samochodu. I tutaj należy sprawdzić treść dokumentu, który często stanowi i tak formę ukrytej cesji.

Naprawa bezgotówkowa a szkoda całkowita

W sytuacji, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe nie chce podjąć się naprawy auta, bo uważa je za zniszczone kompletnie, wówczas wartość auta stanowi kwota zapisana w ogólnych warunkach ubezpieczenia na dzień wyrządzonej szkody. Zdarza się bowiem tak, że auto uległo wypadkowi i koszty jego naprawy mogą okazać się dużo wyższe, niż wartość całego pojazdu. W takich więc przypadkach nieopłacalnym jest płacenie za naprawę warsztatowi. Szkoda całkowita OC sprawcy dotyczy więc zniszczenia powyżej 100% wartości pojazdu. Jest to zawarte w orzeczeniu Sądu Najwyższego w wyroku z dnia 12 stycznia 2006 roku.

Co lepiej wybrać – gotówkowa czy bezgotówkowa naprawa?

Mając już wiedzę odnośnie tego, że warsztaty samochodowe dokonują napraw aut powypadkowych zarówno gotówkowo, jak również i bezgotówkowo, pojawia się zazwyczaj dylemat. Wybrać taką czy może taką opcję, by była ona dla nas najlepsza. Nie jest to z pewnością decyzja, którą można podjąć w pięć minut, dlatego że trzeba wziąć pod uwagę wszelkie za i przeciw, tak, aby móc postawić na rozwiązanie, które okaże się być najlepszym.

W przypadku wariantu gotówkowego, najpierw do poszkodowanego wysłany zostaje rzeczoznawca, który to tworzy kosztorys powstałych w wyniku wypadku szkód lub też konieczne jest przesłanie zdjęć auta z tymi właśnie elementami zepsutymi. Po zatwierdzeniu kosztorysu, pieniądze bardzo szybko trafiają na konto właściciela i ten może dalej wybrać warsztat samochodowy i tam dokonać naprawy. W takim przypadku dobrze, gdy ktoś potrafi naprawy dokonać samodzielnie, gdyż może na tym zaoszczędzić, kupując jedynie części. W przypadku zaś, gdy trzeba auto oddać do mechanika, niestety, ale bardzo często koszt takiej naprawy i zakup części jest zdecydowanie wyższy, niż zostało to wycenione przez rzeczoznawcę. Można wówczas zapłacić za resztę z własnej kieszeni lub domagać się od ubezpieczalni dojścia do porozumienia. W przypadku jego braku, poszkodowany może zatrudnić rzeczoznawcę, który ponownie wykona kosztorys i taki też należy wtedy przesłać do ubezpieczalni. Naprawy bezgotówkowe www.cemot.pl/kontakt wydają się być lepsze pod względem wygody i komfortu. O nic nie musimy się martwić, gdyż niemal wszystko załatwiane jest przez warsztat samochodowy i towarzystwo ubezpieczeń. W tym przypadku jednak nie można mówić o żadnych korzyściach w postaci przychodu, a więc kwoty, która mogłaby pozostać, gdybyśmy na przykład auto naprawiali sami lub po znajomości. Nie dostajemy bowiem żadnych pieniędzy na konto i nie mamy na daną sumę wpływu.

Biorąc pod uwagę wszelkie za i przeciw, warto na pewno sprawdzić, które z dwóch wariantów okaże się być lepsze i na to właśnie postawić.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOni zawojowali świat. Poznaj polskich odkrywców, o których do tej pory nie słyszałeś
Następny artykuł[KONKURS] Kino Konesera: Joker w Kinie Helios – zgarnij bilet!