A A+ A++

To pojęcie, które nic nie mówi osobom niezainteresowanym kształtowaniem wiązek i odbiorem sygnałów dźwiękowych. Beamforming to technika polegająca na wysyłaniu impulsu z każdego projektora w nieco innym czasie, tak aby każdy impuls uderzał dokładnie w tym samym czasie, dając efekt pojedynczego silnego impulsu z jednego silnego projektora. Jeśli jedno urządzenie – np. router – obsługuje kształtowanie wiązki, a drugie –np. karta WiFi – nie, nadal będą ze sobą współpracować.

Jakie są korzyści beamformingu?

Skupiając sygnał w określonym kierunku, formowanie wiązki umożliwia dostarczanie wyższej jakości sygnału do odbiornika – co w praktyce oznacza szybszy transfer informacji i mniej błędów – bez konieczności zwiększania mocy transmisji. To najlepsza metoda poprawy komunikacji bezprzewodowej. Dodatkową korzyścią, płynącą z nienadawania sygnału w kierunkach, w których nie jest on potrzebny, formowanie wiązki może zmniejszyć zakłócenia doświadczane przez ludzi próbujących odebrać inne sygnały.

Ograniczenia formowania wiązki dotyczą głównie wymaganych zasobów obliczeniowych. Istnieje wiele scenariuszy, w których zasoby czasu i mocy wymagane do obliczeń kształtowania wiązki niszczą jego zalety. Jednak ciągłe ulepszanie mocy i wydajności procesora sprawiło, że techniki kształtowania wiązki są wystarczająco przystępne, aby można je było wbudować w konsumencki sprzęt sieciowy. To technika, która z dnia na dzień staje się coraz popularniejsza.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW BWA Olsztyn wystawa Bogdana Dziworskiego: Zdjęcie jest intuicyjnym strzałem
Następny artykułPrezydent proponuje zmianę ustawy o Sądzie Najwyższym