A A+ A++

Wybierając się na wakacje lub w podróż służbową samolotem, pociągiem albo innym środkiem lokomocji będąc w miejscu docelowym, bardzo często decydujemy się na wynajęcie samochodu. W dzisiejszych czasach takich ruch jest zrozumiały, ponieważ podróżowanie taksówką po dużym mieście okaże się droższe, niż wypożyczonym autem, a komunikacja miejska niestety w wielu przypadkach zawodzi. Na co tak naprawdę powinniśmy uważać przy wypożyczaniu samochodu?

Dokładnie sprawdźmy stan pojazdu

Przed podpisaniem protokołu odbioru wynajmowanego pojazdu powinniśmy dokładnie sprawdzić jego stan wizualny. Jeśli nawet najmniejsza ryska wzbudzi naszą wątpliwość, to bezzwłocznie powinniśmy poinformować o jej istnieniu przedstawiciela wypożyczalni. Pracownicy firm trudniących się wynajmowaniem aut muszą zaznaczać wszystkie szkody na wydawanym egzemplarzu. Podczas oddawania samochodu zostanie ponownie sprawdzony jego stan, a za każde niezapisane wcześniej uszkodzenie czy braki w wyposażeniu będziemy musieli my zapłacić. Pamiętajmy, aby nie traktować przedstawicieli wypożyczalni jak wrogów i nie zakładać z góry, że chcą nas oszukać. Jesteśmy tylko ludźmi i bardzo często nawet przez nieuwagę możemy przeoczyć ryskę, małe wgniecenie czy brak dywanika w bagażniku.

Zwracajmy uwagę na dozwolony limit kilometrów

Wybierając firmę oferująca usługę wynajmowania samochodów szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na dozwolony limit kilometrów, jaki możemy przebyć podczas okresu wypożyczenia. W umowach wypożyczalni oferujących niskie ceny najmu samochodów osobowych bardzo często pojawiają się zapisy o maksymalnym limicie kilometrów przez cały okres najmu. W taki sposób przedsiębiorstwa zabezpieczają się przed zbyt szybkim wyeksploatowaniem swojej floty pojazdów. W przypadku przekroczenia założonego limitu naliczana jest zazwyczaj spora opłata kilometrowa. Warto zatem dopytać przedstawiciela wypożyczalni, z którym podpisujemy stosowne dokumenty co w przypadku przekroczenia założonej przez firmę kilometrówki. Wpisując w sieci frazę Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Lublinie – jaki to koszt? czy wypożyczenie auta w Warszawie dowiemy się, ile tak naprawdę kosztuje wynajęcie pojazdu w danym mieście. Pamiętajmy jednak, że kwestia limitu kilometrów jest równie istotna, jak cena.

Zapytajmy, ile kosztuje dopisanie do umowy kolejnego kierowcy

Podczas trwania okresu najmu możemy chcieć, aby któryś ze współtowarzyszy podróży zamienił nas za kierownicą. Setki kilometrów, długie godziny w jednej pozycji często sprawiają, że chociaż na chwilę trzeba odpocząć. Bezpieczeństwo na drodze to podstawa, a zmęczony kierowca zagraża sobie i innym. Podczas podpisywania umowy z wypożyczalnią warto zaznaczyć, że możemy chcieć skorzystać z pomocy zmiennika w postaci naszego znajomego czy współpracownika, z którym podróżujemy. Przedstawiciel powinien nas poinformować o dodatkowych opłatach w przypadku podania dodatkowego kierowcy. Musimy dokładnie przeczytać warunki wypożyczenia, ponieważ w przypadku wielu firm dopisanie do umowy kolejnego kierowcy to koszt nawet często kilkuset złotych. Akceptowalna wydaje się opłata rzędu do 20 złotych za dobę. Sieć wypożyczalni carfree.pl umożliwia dopisanie kolejnych osób do umowy najmu pojazdu za 10 złotych/doba.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRozbrzmiały kolędy w kościele w Górznie
Następny artykułOdprawa roczna starogardzkich policjantów