A A+ A++

Od 8 stycznia (piątek) pacjent od lekarza otrzyma skierowanie na leczenie u specjalisty czy na badanie TK tylko w formie elektronicznej. Pacjent, który zalogował się na swoje Internetowe Konto Pacjenta (IKP) dostanie 4-cyfrowy kod SMS-em lub e-skierowanie e-mailem w formie dokumentu pdf. Pacjent, który nie ma IKP otrzyma od lekarza wydruk informacyjny z 4-cyfrowym kodem. 

– Aby umówić się na wizytę czy badanie wystarczy podać telefonicznie kod i numer PESEL lub pokazać w rejestracji wydruk informacyjny. Po zarejestrowaniu e-skierowanie jest blokowane. Na jego podstawie pacjent nie zarejestruje się już w innej poradni czy szpitalu – informuje Anna Leder, rzeczniczka łódzkiego oddziału NFZ.

W Łódzkiem 532 placówki medyczne wystawiły do tej pory 311 tys. e-skierowań. 

Na co może być wystawione e-skierowanie?

– Na ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne, leczenie szpitalne, badania medycyny nuklearnej oraz badania tomografii komputerowej, w tym przypadku także te, które są finansowane ze środków innych niż ubezpieczenie w NFZ, rezonans magnetyczny, badanie endoskopowe przewodu pokarmowego i badanie echokardiograficzne płodu – wymienia Anna Leder.

Na co nie może być wystawione?

– Na leczenie w uzdrowisku lub sanatorium, programy lekowe, rehabilitację i do szpitala psychiatrycznego. W tych przypadkach skierowania będą wystawiane na dotychczasowych zasadach, tzn. w postaci papierowej – dodaje rzeczniczka.

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZniszczona kamienica odzyska swój secesyjny blask. Będzie siedzibą miejskiej biblioteki
Następny artykułElektrownia fotowoltaiczna Europy Środkowo-Wschodniej powstanie na Pomorzu