A A+ A++

Satysfakcja z niesienia pomocy drugiemu człowiekowi bywa bezcenna, a stabilne zatrudnienie i możliwość stałego rozwoju, zagwarantuje bezpieczeństwo twojej rodzinie. Niemniej, to tylko niektóre aspekty związane ze służbą w Policji. Jeśli szukasz zmian w swoim dotychczasowym życiu i jesteś gotów na prawdziwe wyzwania, a także myślisz poważnie o swojej przyszłości, ta informacja jest właśnie dla Ciebie. Przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się m.in., jakie mógłbyś otrzymywać wynagrodzenie i co zrobić, aby zostać policjantem.

Jeszcze do niedawna zachęcaliśmy kandydatów do służby w Policji, aby z uwagi na zaistniałą szczególną sytuację pandemiczną, kierowali dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 ustawy o Policji — drogą pocztową. Spora część osób skorzystała z tej możliwości, co w czasie panujących ograniczeń związanych z epidemią, dało możliwość wdrożenia w ich przypadku wstępnych działań związanych z procesem rekrutacji. Będą one mogły teraz przystąpić do dalszego etapu postępowania kwalifikacyjnego.

Na obecnym etapie przyjęte rozwiązania umożliwiają także powrót do klasycznej formy rekrutacji. Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji, oczywiście po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, mogą składać osobiście komplet dokumentów w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ul. Połbina 1. Wrocławscy funkcjonariusze zapraszają także do kontaktu z Wydziałem Kadr Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu pod nr telefonu 47 871 29 62. Policyjni specjaliści ds. doboru do służby, chętnie odpowiedzą kandydatom na każde pytanie.

Wszelkie informacje na temat doboru do służby w szeregach Policji, znajdziesz też w linku poniżej. Kliknij, a dowiesz się więcej już dziś:

kliknij, aby przenieść się na stronę ze szczegółami

Zwróć uwagę na to, że służba w naszych szeregach, daje na co dzień niepowtarzalną szansę rozwoju zawodowego, a liczna oferta szkoleń resortowych, stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Niezależnie od wykształcenia, jakie obecnie posiadasz (minimum średnie), możesz wstąpić do służby i nadal kontynuować edukacje na wybranym przez siebie kierunku. Jeśli rozpocząłeś już wcześniej naukę, przełożeni dostosują twój grafik służby tak, abyś mógł ją kontynuować. Jeśli nie, zawsze możesz rozważyć rozpoczęcie nieodpłatnej edukacji i skorzystać z oferty Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pamiętaj, że zostając policjantem, staniesz się członkiem ponad 100-tysięcznej formacji, której głównym celem jest pomaganie obywatelom i dbanie o bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją — dużo wymagający i dający też dużo w zamian. Codzienna satysfakcja z dobrze wykonanej pracy i niejednokrotnie wdzięczność osób, którym udzieliło się pomocy — bywa przecież bezcenna.

Być może w podjęciu odpowiedniej i trafnej decyzji, pomoże Ci zamieszczony poniżej film, który pokazuje jak miłość do zwierząt oraz pasje, można realizować w granatowym albo czarnym mundurze.

Na pewno też chciałbyś poznać informacje na temat zarobków policjantów, które otrzymują pełniąc służbę na różnych stanowiskach w Policji. Wszystkie podane niżej kwoty są kwotami brutto, ponieważ rzeczywista wysokość pensji zależna jest także od wieku funkcjonariusza. Na wysokość pensji mundurowego ma również wpływ wysługa lat i aby wykaz był obiektywny, podane kwoty jej nie uwzględniają, a przedstawiają się one następująco:

  • Kursant (I grupa zaszeregowania) w stopniu posterunkowego zarabia około 3250 złotych,
  • Policjant (II grupa zaszeregowania) w stopniu starszego posterunkowego zarabia około 4420 złotych,
  • Referent (III grupa zaszeregowania) w stopniu sierżanta/starszego sierżanta/sierżanta sztabowego może zarabiać w przedziale od 4680 do 4730 złotych,
  • Dzielnicowy/Kontroler Ruchu/Przewodnik psa/Pomocnik Oficera Dyżurnego (IV grupa zaszeregowania) w stopniu młodszego aspiranta lub aspiranta zarabia około 4950 złotych,
  • Detektyw/Asystent/Starszy Dzielnicowy (V grupa zaszeregowania) w stopniu starszego aspiranta/aspiranta sztabowego zarabia około 5240 złotych,
  • Specjalista/Kierownik ogniwa/Oficer Dyżurny (VI grupa zaszeregowania) w stopniu podkomisarza zarabia około 5590 złotych,

Oprócz pensji funkcjonariusz otrzymuje również:

  • nagrodę roczną, czyli tzw. trzynastkę i jest ona w wysokości jednej uśrednionej pensji,
  • ekwiwalent za umundurowanie, którego wysokość wynosi około 2 tysiące złotych rocznie,
  • coroczną dopłatę do wypoczynku w wysokości około 300 złotych na członka rodziny,
  • jednorazowy dodatek na zagospodarowanie (w wysokości średniej pensji), który otrzymywany w momencie przejścia ze służby przygotowawczej do służby stałej, czyli po 3 latach pracy,
  • jednorazowy dodatek na zakup mieszkania w wysokości około 4500 złotych na osobę w rodzinie, a policjanci nieposiadający mieszkania, którzy są już w służbie stałej, mogą otrzymywać wsparcie comiesięczne w wysokości około 200 złotych.

Funkcjonariusze, którzy do swojej jednostki dojeżdżają z innej miejscowości, mogą także otrzymać zwrot kosztów biletu komunikacji zbiorowej.

W następnym roku każdy funkcjonariusz otrzyma również podwyżkę w wysokości około 500 złotych miesięcznie.

Pokazuje to, że służba w naszej formacji jest coraz bardziej atrakcyjna finansowo, ale przede wszystkim daje dużo satysfakcji i jest też miejscem, gdzie można rozwijać swoje pasje i niemal każdego dnia nieść pomoc innym.

aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu



Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKsiądz wysłał znajomej swoje nagie selfie? Skandal w parafii na Podkarpaciu [TOP 2021]
Następny artykułPan Jerzy ze Sztynortu: Mój ojciec pracował u hrabiego Lehndorffa przy koniach