mPTech Sp. z o.o. to firma znana dawniej jako myPhone Sp. z o.o. Jest to polska spółka o zasięgu ogólnoeuropejskim działająca od ponad 10 lat w obszarze mobile i elektroniki użytkowej. Oferuje produkty pod znanymi markami myPhone, HAMMER, techBite. Dotąd była znana mi tylko ze słyszenia, jednak postanowiłam to zmienić. Będąc ciekawa jakości, sięgnęłam po telefon MyPhone City 2 i dziś chciałabym opisać moje wrażenia ze smartfonem wartym 499 zł. Co otrzymujemy w tej cenie?
Nie oszukujmy się, nie każdego stać na telefon z wyższej półki. Nie każdy też lubi i chce inwestować w telefon dwa czy trzy tysiące złotych. Mamy różne potrzeby i inaczej klasyfikujemy wydatki. Dlatego też MyPhone City 2 to dobra opcja dla każdego, kto chce mieć smartfon i nie pójść z torbami. Jego cena jest bardzo przystępna, jakość dobra. Jednak oczywiście sam telefon ma zarówno plusy, jak i minusy użytkowania. Zacznijmy od parametrów:
- 5,72-calowy ekran IPS o rozdzielczości HD+ (1440 x 720 pikseli),
- Unisos SC9863 – 8 x ARM Cortex A55: 4 x 1,6 GHz i 4 x 1,2 GHz) z grafiką PowerVR IMG8322,
- 4 GB RAM,
- 64 GB pamięci wbudowanej,
- slot kart microSD,
- Android 9 Pie,
- dual SIM standby,
- LTE,
- WiFi 802.11 a/b/g/n,
- Bluetooth 4.2,
- GPS, Glonass, Beidou,
- złącze microUSB 2.0,
- port audio jack 3,5 mm,
- aparat 13 Mpix i 0,3 Mpix,
- kamerka 5 Mpix,
- bateria 3000 mAh,
- wymiary: 143 x 71,8 x 8,8 mm,
- waga: 136 gramów.
MyPhone City 2 – Wygląd i wykonanie
MyPhone City 2 nie wyróżnia się specjalnie wyglądem i raczej na próżno doszukiwać się tu czegoś wyjątkowego w designie. Jeśli zależy Wam na wyglądzie, to raczej zdecydujcie się na myPhone Pocket PRO. Ja jednak postawiłam na lepsze parametry i nie żałuję. Całość obudowy utrzymana w czerni, na przodzie ekranu mamy folię, z tyłu podłużny moduł aparatu. Matowe plecki niestety się strasznie palcują.
Górną krawędź smartfona wyposażono w porty: audio jack 3,5 mm i microUSB 2.0. Przyznam, że dość nietypowe miejsce, gdyż do tej pory zawsze posiadałam telefon, który wejście ładowarki miał na dole i według mnie to o wiele lepsze rozwiązanie. Slot kart jest hybrydowy, więc musimy wybrać, czy wolimy mieć dwie karty nanoSIM czy nanoSIM i microSD.
Czytnik linii papilarnych został umieszczony centralnie na tyle obudowy. Działa on sprawnie, jednak trochę wolno. Telefon odblokujemy także twarzą, jednak ta opcja nie do końca działa poprawnie i czasem ma problem z rozpoznawaniem wizerunku, więc szybko z niej zrezygnowałam. Na prawym boku znajdują się przyciski do włączania i regulacji głośności, które działają bardzo miękko i sprawnie. Na dolnej krawędzi jest tylko głośnik.
Ekran wykonano w technologii IPS TFT. Rozdzielczość to HD+ (720 x 1440, 281 ppi) a przekątna 5,72 cala. Jeśli chodzi o kąty widzenia, to są dość dobre, odwzorowanie barw raczej przeciętne. Przyzwoita jasność minimalna i maksymalna pozwala na komfortową jakość widzenia, zarówno w ciemnościach, jak i na zewnątrz. W zasadzie w każdych warunkach, w jakich miałam okazję korzystać z telefonu. Na plus podświetlenie nocne, uaktywniające filtr światła niebieskiego.
Jeśli chodzi o czułość wyświetlacza, to jest ona w różnych miejscach inna, jednak nie z przyczyn samego telefonu a przez naklejoną na niego folię. Problem ten całkowicie znika po odklejeniu jej, jednak znika także ochrona ekranu. Ja wolę mieć ją naklejoną, tym bardziej że nie przeszkadza mi to zbytnio w użytkowaniu.
MyPhone City 2 – wydajność i działanie
MyPhone City 2 posiada ośmio rdzeniowy Unitec SC9863A ARM Cortex A55: 4 x 1,6 GHz i 4 x 1,2 GHz oraz grafikę PowerVR IMG8322. Do tego pamięć RAM 4GB co sprawia, że telefon działa płynnie. Jeśli chodzi o prostsze gry, to również daje rade i nie grzeje się przy tym. Można na nim pograć. Radzi sobie również z aplikacjami. Chociaż jak jesteśmy przy tym to warto wspomnieć, że brakuje mi tutaj Galerii czy odtwarzacza muzyki – muszę korzystać z Google.
Jeśli chodzi o ilość wbudowanej pamięci, to także nie jest źle. Mamy tu 53GB do dyspozycji z 64GB. Natomiast jeśli dla Was to mało, to dobra wiadomość jest taka, że można ją rozbudować za pomocą kart microSD, choć wówczas trzeba zrezygnować z dual SIM.
My Phone City 2 – komunikacja i dźwięk
Posiada wsparcie dla dwuzakresowego WiFi. Dodatkowo LTE kategorii 4, dual SIM standby, Bluetooth, GPS z Glonass. Moduły te działają bez zastrzeżeń. Jesli chodzi o jakość rozmów to ja słyszę rozmówców głośno i wyraźnie, natomiast są małe problemy ze słyszalnością mnie. Działa na to zbyt duża liczba rejestrowanych szumów z tła.
Jakość dźwięku nie jest najwyższych lotów. Pojedynczy głośnik na dolnej krawędzi sprawdzi się do oglądania filmów na Youtube, chociaż moim zdaniem głośność maksymalna powinna być większa, gdyż czasem brakuje tych dwóch poziomów więcej.
MyPhone City 2 – aparat
MyPhone City 2 ma główny aparat 13 Mpix i pomocniczy 0,3 Mpix. Z przodu kamerka 5 Mpix. Aplikacja do robienia zdjęć jest prosta i przejrzysta, są tu podstawowe tryby, czyli HDR, profesjonalny, upiększenie twarzy, możliwość regulacji przysłony, panoramę oraz tryb nocny. Jeśli chodzi o zdjęcia, to przy dobrym oświetleniu jesteśmy w stanie zrobić poprawne zdjęcie. Autofocus działa sprawnie, jednak zrobienie zdjęcia zajmuje chwilę. Jeśli chodzi o zdjęcia przy słabym świetle i po zmroku to wypada dużo słabiej. Filmy możemy nagrywać w maksymalnej rozdzielczości Full HD przy 30 klatkach na sekundę, ale ich jakość jest dość słaba.
Przykładowe zdjęcia:
MyPhone City 2 – Bateria
Czas pracy na baterii 3000 mAh jest raczej standardowy. Jedno pełne naładowanie wystarcza na jeden dzień spokojnego użytkowania. Niestety ładowanie jest bardzo długie, od 0 do 100% naładujemy baterię w około 3.5h.
MyPhone City 2 jak na telefon za mniej niż 500zł nie jest zły. Idealnie sprawdzi się dla mniej wymagających użytkowników, którzy chcą mieć funkcję smartfona, ale niekoniecznie chcą wydać dużo pieniędzy. Do plusów możemy zaliczyć proste oprogramowanie, niska cenę, radio FM, skaner linii papilarnych oraz płynność działania. Minusem jest zdecydowanie długi czas ładowania.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS