A A+ A++

– Jest to festiwal muzycznych powrotów i muzycznych przyjaźni – tłumaczą organizatorzy Wielkanocnego Festiwalu Kameralnego, który odbędzie się w dniach 27–30 marca. Relacje z koncertów w pałacu w zielonogórskim Starym Kisielinie będzie można śledzić w internecie na platformie YouTube -TUTAJ.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Festiwal to nowa inicjatywa, który ma na stałe zagościć w kalendarzu artystycznym Zielonej Góry – tłumaczą organizatorzy. – Po konieczności odwołania w 2020 r. w 2021 organizowany “na przekór pandemii”. Łącznikiem dla pierwszej i kolejnych edycji są zielonogórzanie, często absolwenci miejscowej Państwowej Szkoły, z powodzeniem dziś koncertujący w kraju i za granicą.

W koncertach w Starym Kisielinie wezmą udział: Katarzyna Wasiak (fortepian) i Grzegorz Mania (fortepian), wspólnie z wybitnymi instrumentalistami: Katarzyną Budnik (skrzypce), Bartoszem Koziakiem (wiolonczela), Krzysztofem Książkiem (fortepian). Gościnnie wystąpi również zielonogórzanka Anna Sierżan (fortepian).

Program festiwalu:

  1. Sobota 27 marca, godz. 18. W programie kompozycje Bacha, Rachmaninowa i Szymanowskiego. Występuje pianista Krzysztof Książek.
  2. Niedziela 28 marca, godz. 18. W programie kompozycje Brahmsa, Wojciech Gawrońskiego, Jarosława Płonki (prawykonanie) i Juliusza Karcza. Występują: Katarzyna Budnik (altówka), Grzegorz Mania (fortepian).
  3. Poniedziałek 29 marca, godz. 18. W programie kompozycje Szymona Laksa, Mieczysława Wajnberga, Alfreda Schnittke i Bohuslava Martinu. Występują: Bartosz Koziak (wiolonczela) i Katarzyna Wasiak (fortepian).
  4. Wtorek 30 marca, godz. 18. W programie utwory Griega, Schuberta, Rachmaninowa, Mołodyńskiej-Wheeler. Występują: Katarzyna Wasiak, Grzegorz Mania i gościnnie Anna Sierżan.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCo Polacy sądzą o ograniczeniu przemieszczania się?
Następny artykułZ powodu pandemii matura ma być łatwiejsza. Wyniki sprzed lat chcą poprawiać nawet pięćdziesięciolatkowie