A A+ A++

W obliczu remontu, kultura wciąż kwitnie na ulicach miasta. Muzeum Książki Artystycznej na czas renowacji Willi Henryka Grohmana przenosi się do wyjątkowych lokali na mapie Łodzi, oferując mieszkańcom nie tylko wgląd w bogate zbiory, ale też wyjątkowe spotkania i projekcje filmowe.

  1. Willa Henryka Grohmana, dotychczasowa siedziba Muzeum Książki Artystycznej, przechodzi remont.
  2. Na czas prac remontowych, Muzeum zaprasza do dwóch tymczasowych lokalizacji: kamienicy pod Gutenbergiem i budynku Zenit.
  3. 29 lutego, o godzinie 19:00 w kamienicy pod Gutenbergiem odbędzie się projekcja filmu „Ziarno świadomości” oraz spotkanie z reżyserem Rafałem Smykowskim.
  4. Film, poświęcony bezpieczeństwu żywnościowemu i rolnictwu szanującemu naturę, będzie można zobaczyć ponownie 3 marca o godzinie 17:00.
  5. Wystawa prac Jana Tryzny, twórcy Muzeum, dostępna będzie w kamienicy pod Gutenbergiem. Wstęp bezpłatny.
  6. Budynek Zenit gości wystawę „Kolekcja polskiej książki artystycznej z przełomu XX i XXI wieku”. Wstęp bezpłatny.

Remont Willi Henryka Grohmana, serca łódzkiego Muzeum Książki Artystycznej, nie oznacza przerwy w działalności tej cennej instytucji. Wręcz przeciwnie, prace restauracyjne stały się okazją do prezentacji jej zbiorów i organizacji spotkań w nowych, równie inspirujących przestrzeniach. Kamienica pod Gutenbergiem przy ul. Piotrkowskiej 86 i budynek Zenit przy ul. Sienkiewicza 82/84, na czas remontu, stają się nowymi domami dla książek i ich miłośników.

W kamienicy pod Gutenbergiem, już 29 lutego, zagości „Ziarno świadomości” – film dokumentalny, który zabrać ma widzów w podróż po świecie bezpiecznej żywności i ekologicznego rolnictwa. Spotkanie z reżyserem Rafałem Smykowskim to niepowtarzalna okazja do dyskusji o ważnych współczesnych problemach. Dla tych, którzy przegapią czwartkowe spotkanie, kolejna szansa nadarzy się 3 marca o 17:00.

Prócz projekcji filmowej, kamienica pod Gutenbergiem oferuje również możliwość podziwiania unikatowych prac Jana Tryzny, założyciela Muzeum Książki Artystycznej. To okazja do zanurzenia się w świat artystycznych druków, które są świadectwem pasji i talentu swojego twórcy.

Na ul. Sienkiewicza 82/84, w budynku Zenit, mieszkańcy Łodzi mają szansę zobaczyć „Kolekcję polskiej książki artystycznej z przełomu XX i XXI wieku”. Wystawa ta jest wyjątkową okazją do zapoznania się z ewolucją polskiej książki artystycznej, od jej początków aż po współczesne interpretacje.

Wstęp na wszystkie wydarzenia i wystawy organizowane przez Muzeum Książki Artystycznej jest bezpłatny, co jeszcze bardziej zachęca do skorzystania z tej kulturalnej oferty. Przeniesienie działalności muzeum do nowych lokalizacji jest dowodem na to, że kultura nie zna granic, a każda przestrzeń może stać się miejscem dialogu, refleksji i artystycznego wzruszenia.

Według informacji z: Urząd Miasta Łodzi

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBudowanie kultury firmowej poprzez wspólne celebrowanie
Następny artykułW zdrowym ciele zdrowy duch o tym wie każdy mały zuch – certyfikat dla szkoły w Dziewierzewie