A A+ A++

Ponowne otwarcie Muzeum Bursztynu w Gdańsku odbędzie się w sobotę, 24 lipca. Na najbliższy weekend Muzeum Gdańska przygotowało pulę bezpłatnych wejściówek. 460 darmowych biletów rozeszło się w ciągu kilku godzin. Wciąż mamy jednak możliwość obejrzenia muzeum w pierwszych dniach po otwarciu.

Muzeum Bursztynu. Jak kupić bilet

Muzeum Bursztynu jest jednym z najczęściej odwiedzanych oddziałów Muzeum Gdańska, w ostatnich latach odwiedzało je około 120 tys. gości rocznie.

– Bezpłatne wejściówki zostały rozdysponowane w ciągu pierwszych godzin po uruchomieniu systemu rezerwacji – mówi Andrzej Gierszewski, rzecznik Muzeum Gdańska. – Wciąż można jednak zarezerwować bilet na dzień bezpłatnego zwiedzania, który przypada w każdą środę miesiąca. 

W sobotę i niedzielę (24-25.07) bezpłatne bilety będzie można również odebrać w kasach muzeum. Pula wynosi 270 biletów na dzień, po 30 biletów na każdą godzinę. Trzeba też liczyć się, że do kas mogą ustawić się kolejki.

Nadal można kupić bilety wstępu na poniedziałek (26.07) i kolejne dni tygodnia. Za bilet normalny zapłacimy 20 zł, ulgowy kosztuje 10 zł. Można również zarezerwować wejściówki na dzień bezpłatnego zwiedzania (najbliższy jest w środę, 28 lipca).

Przygotowania do otwarcia Muzeum Bursztynu w nowej siedzibie. Briefing prasowy. Fot. Bartosz Bańka / Agencja Gazeta

Szachy z 1690 roku

Muzeum Bursztynu do tej pory znajdowało się w zabytkowym budynku Katowni. Od trzech lat trwał remont Wielkiego Młyna, do którego zaplanowano przeniesienie zbiorów bursztynu. Nowa wystawa stała będzie zajmować ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchni, czyli ponad dwa razy więcej niż w poprzedniej lokalizacji. 

Wystawa będzie podzielona na część artystyczną i przyrodniczą. Na pierwszym piętrze zostanie pokazany bursztyn w przyrodzie, na drugim piętrze – bursztyn w kulturze. W specjalnej gablocie po raz pierwszy zaprezentowane zostaną bursztynowe szachy z 1690 roku oraz współczesna kolekcja, która powstała dzięki wsparciu i darowiznom bursztynników i artystów. Nowe muzeum pomieści również największą bryłę bursztynu na świecie.

W dawnym średniowiecznym kominie, zlokalizowanym na pierwszym poziomie, zostanie zaprezentowana z kolei historia Wielkiego Młyna. 

Budynek Katowni i Wieży Więziennej jest na razie zamknięty dla zwiedzających. W przyszłości ma tutaj powstać Muzeum Odbudowy Gdańska. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMacron domaga się dochodzeń ws. Pegasusa
Następny artykułPolicja Jaworzno: Spotkanie z seniorami