Odkryłaś w sobie pasję do wykonywania niepowtarzalnych kosztowności i chciałabyś ją rozwijać? Doskonale! Niezależnie jednak od tego, czy zamierzasz wytwarzać ozdoby na własny użytek, podarować je bliskim osobom, czy może sprzedawać – warto najpierw uzupełnić swoje stanowisko pracy o potrzebne akcesoria. Same koraliki, kamienie szlachetne i łączniki biżuteryjne nie wystarczą, by efektywnie pracować. W poniższym artykule zgromadziliśmy wszystkie niezbędniki początkującej rękodzielniczki. Życzymy miłej lektury!
1. Maty i tace do nawlekania koralików
Niemal każda z pań wytwarzających biżuterię choć raz zmagała się z „uciekającymi” elementami, które w trakcie nawlekania wyślizgiwały się z rąk i lądowały w najlepszym razie pod krzesłem, a w najgorszym pod najciemniejszym zakątkiem szafy. Problem ten skutecznie rozwiązuje specjalna mata lub taca. Pierwszy przedmiot posiada bowiem na powierzchni niewielkie włoski, które pozwalają swobodnie pracować, a jednocześnie nie dopuszczają do przemieszczania się koralików. Na dodatek można ją prać, zarówno w pralce, jak i ręcznie. Natomiast taca ma wysokie brzegi, dające pewność, że wszystko pozostanie na swoim miejscu. Jest łatwa do przenoszenia w inne miejsce – niektóre modele wyróżniają się zamykanym na zatrzaski wiekiem.
2. Szufelki oraz łopatki na drobne przedmioty
To małe, ale bardzo przydatne urządzenia, które umożliwiają szybkie zgarnięcie ze stołu niepotrzebnych koralików lub innych małych elementów, których sprzątanie dotąd było mozolną pracą. Są wykonane z metalu i bardzo poręczne, co sprawia, że korzystanie z koralików staje się jeszcze większą przyjemnością.
3. Druty, nici i sznurki do łączenia koralików w całość
Efekt zapierający dech w piersiach uzyskasz za pomocą akcesoriów, których na pierwszy rzut oka właściwie nie widać. Mowa o linkach i sznurkach spajających ze sobą kamienie i koraliki, a więc stanowiących bazę każdego elementu biżuterii. Można je kupić w dobrej cenie chociażby w sklepie Gal-Art. Wybierając odpowiednie dla siebie modele, zwróć uwagę na ich trwałość i solidność. Najlepsze będą żyłki oraz sznurki jubilerskie, które nie zerwą się podczas noszenia własnoręcznie wykonanych kosztowności.
4. Narzędzia pracy rękodzielnika, czyli pęsety i szczypce
Najważniejsze zostawiliśmy na koniec. Mowa oczywiście o narzędziach, bez których żaden rękodzielnik ani rękodzielniczka nie ruszyliby z miejsca. We wspomnianym już sklepie Gal-Art oprócz półfabrykatów niezbędnych do wytwarzania biżuterii na pasjonatów czekają też precyzyjne metalowe pęsety, szczypce zaciskowe, igły jubilerskie, nożyczki jubilerskie, a także miernik do pierścionków z czterema rodzajami numeracji.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS