Ten mecz rezerwy Niedźwiadków nie mogły przegrać. I nie przegrały, bo pod broń powołani zostali zawodnicy z pierwszego zespołu. Mimo trudów meczu na drugim krańcu Polski i wielogodzinnej podróży do domu, zadanie wykonali.

Przemyślanie przez większość spotkania grali w I-ligowym składzie (Bruno Chalicki, Wiktor Majka, Michał Chrabota, Łukasz Uberna i Sebastian Rompa), a mimo to Ślązacy długo nie dawali za wygraną. Gospodarze zaczęli od szybkiego 7:0, ale po 5 minutach było ledwie 9:7. Wynik po I kwarcie dwoma celnymi rzutami osobistymi ustalił W. Majka. W 16. min rezerwy ekstraklasowego MKS-u wyszły nawet na prowadzenie (27:29 po trafieniu Michała Zawadzkiego), ale był to ostatni ich taki komfort w tym pojedynku. Seria 10:0 Niedźwiadków ustawiła końcowe fragmenty I połowy. Po 20 minutach było 43:37.

Jeszcze w 22. min, po „trójce” Kacpra Indyka, który zapisał na swoim koncie mocne double-double, ale na słabej skuteczności, by remis 43:43. Potem sprawy w swoje ręce wzięli I-ligowcy. Michał Chrabota ustalił wynik po pół godzinie gry (67:57), a run 9:0 na początku finalnej ćwiartki pozwolił gospodarzom kontrolować przebieg spotkania do końca. W 34. min prowadzili najwyżej – po trafieniu S. Rompy było 76:57.

mars

Niedźwiadki Chemart II Przemyśl – MKS II Dąbrowa Górnicza 88:77 (21:12, 22:25, 24:20, 21:20)

Punkty: M. Chrabota 24 (2×3; 12 zb), S. Rompa 21 (12 zb), Ł. Uberna 21 (1×3), W. Majka 11 (2×3), B. Chalicki 9, F. Olejarz 2, M. Barszczak 0, A. Kijanka 0, J. Kucharski 0, M. Słowik 0, K. Strzępek 0 (N); K. Indyk 25 (15 zb), B. Płatek 18 (3×3), J. Wojdała 12 (1×3), K. Dziedzic 7, R. Misiak 6, K. Zawadzki 5, A. Kępski 2, K. Wójciak 2, M. Buszka 0, N. Woźny 0 (MKS).

Sędziowali: Dominik Hałka i Michał Drewniak (obaj z Lublina). Widzów: 150.

W innych meczach: Polonia – UJK Kielce 107:78, OPTeamResovia – KK UR Bozza 102:60, Basket Hills – KKS Tarnowskie G. 72:59, MKKS Rybnik – GTK AZS Gliwice 80:64, Iskra – Inter-bud Oknoplast 89:82, MCKS Czeladź – Wisła 77:95. Mecz Cracovia 1906 – KS 27 został przełożony na 7 marca br. W meczach zaległych: GTK AZS Gliwice – Basket Hills53:111, Cracovia 1906 – GTK AZS Gliwice 66:71.

11. Wisła Kraków      20        28        8-12    1588:1708

12. Niedźwiadki Chemart II Przemyśl          20        28        8-12    1518:1709

13. MKS II Dąbrowa Górnicza          20        27        7-13    1583:1810

14. KS 27 Katowice   19        26        7-12    1484:1497

15. MCKS Czeladź    20        24        4-16    1485:1764

16. Inter-bud Oknoplast Kraków       20        22        2-18    1440:1713