W połowie września odbędą się bezpłatne warsztaty zdalne nt. możliwościach wsparcia finansowego i instytucjonalnego dla firm z sektora technologii telekomunikacyjnych w ich międzynarodowej ekspansji.
W ramach Akceleratora branżowego Ministerstwie Rozwoju i Technologii oferuje wszystkim przedsiębiorcom polskim z branży IT i ICT dwa dni bezpłatnych warsztatów online, które odbędą się 14 i 15 września br.
Jak informuje MRiT, projekt skierowany jest do firm z branż technologii informatycznych (IT) i technologii informacyjno-telekomunikacyjnych (ICT), które prowadzą działalność na terenie Polski i eksportują swoje produkty lub są zainteresowane wejściem na rynki zagraniczne. Akcelerator branżowy skierowany jest do przedsiębiorstw z dominującym udziałem polskiego kapitału. Jego celem jest także wsparcie innowacji w branżach strategicznych wskazanych w rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która zakłada m.in. wzrost innowacyjności polskiej gospodarki.
Podczas dwudniowych, darmowych warsztatów zdalnych 14 i 15 września ich uczestnicy dowiedzą się o możliwościach wsparcia finansowego i instytucjonalnego jakie oferuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przemysłu, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Finance, Polski Fundusz Rozwoju, Polski Fundusz Rozwoju Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A, NCBR czy Bank Gospodarstwa Krajowego. Podczas zajęć będzie się można dowiedzieć m.in. w jaki sposób obniżyć koszt importu zaopatrzeniowego i wziąć udział w przetargach organizacji międzynarodowych, jakie rynki są perspektywiczne dla eksportu branży, w jaki sposób mierzyć się z barierami w dostępie do rynków pozaunijnych, jak zabezpieczyć swój eksport lub go sfinansować, jak skorzystać z dostępnych instrumentów wsparcia eksportu i promocji.
Firmy zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie zgłoszeń na adres: ale[email protected]. Nabór potrwa do 8 września 2023 r.
Źródło informacji: MRiT, PAP
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS