Jeśli cierpliwie czekacie na aktualizację 24H2 systemu Windows 11, aby zobaczyć wzrost wydajności procesorów Zen 3, Zen 4 lub Zen 5, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Firma AMD poinformowała, że optymalizacje przewidywania rozgałęzień umożliwiające wprowadzenie tych ulepszeń zostały przeniesione do systemu Windows 11 w wersji 23H2.
Każdy zainteresowany może więc już cieszyć się wyższą wydajnością Ryzenów, instalując najnowszą wersję systemu Windows 11. Aktualizację KB5041587 można znaleźć w Windows Update > Opcje zaawansowane > Aktualizacje opcjonalne. „Spodziewamy się, że wzrost wydajności będzie bardzo podobny pomiędzy 24H2 a 23H2 z zainstalowanym KB5041587” – powiedział rzecznik AMD.
Każdy zainteresowany może więc już cieszyć się wyższą wydajnością Ryzenów, instalując najnowszą wersję systemu Windows 11.
Windows 11 24H2 jest obecnie dostępny w wersji Preview w ramach programu Windows Insider. Kilku recenzentów potwierdziło już, że wiele gier wykazuje wzrost wydajności, chociaż co najmniej jeden z nich zaobserwował także regresję w niektórych tytułach, choć to raczej anomalia.
Poprawiona wydajność obejmuje procesory sięgające generacji Zen 3, ale to głównie nowe procesory AMD z serii Ryzen 9000 wymagają odrobiny poprawy. Niektóre z nowych układów, takie jak Ryzen 9 9950X, spotkały się z mało pochelebnymi recenzjami, ponieważ recenzenci nie byli w stanie odnotować obiecywanych przez AMD wzrostów wydajności. Czerwoni twierdzili, że wynikało to z wielu czynników, od problemów z niestabilnością rdzeni Intela 13. i 14. generacji po używanie profilu „administratora” systemu Windows zamiast standardowego konta użytkownika.
„Ryzen 9 9900X świetnie zaprezentował się w testach jednowątkowych i bardzo solidnie w zadaniach wielordzeniowych, z kolei w grach wypadł sensownie, ale nieco poniżej oczekiwań” – napisał Tomek Cugowski, który zajmuje się testowaniem procesorów w naszej redakcji.
Jeśli jednak przewidywanie rozgałęzień w systemie Windows 11 24H2 — a teraz w systemie Windows 11 23H2, dzięki tej opcjonalnej aktualizacji — zwiększy wydajność w takim stopniu, jak pokazały wersje Preview, może to potencjalnie tchnąć więcej życia w najnowsze procesory AMD, jeśli chodzi o gaming i niektóre obciążenia związane z produktywnością. Będziemy musieli przeprowadzić własne testy, aby to sprawdzić.
Warto odnotować, że AMD określiło tę przypadłość jako „specyficzną dla AMD”, ale warto będzie też sprawdzić, jak zareagują na to procesory Intela.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS