A A+ A++

Tapety we wzory roślinne dodają wnętrzom uroku i naturalnej elegancji. Ich ponadczasowy styl cieszy się popularnością w trendach wnętrzarskich niezmiennie od kilku lat. W zależności od wybranego motywu stworzysz z ich pomocą romantyczne i przytulne wnętrze, pełne ekspresji, naturalności i magii. Które tapety z motywem roślinnym są szczególnie warte uwagi? Jak zaaranżować je we wnętrzach? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Tapety roślinne – dodaj wnętrzom designerskiego charakteru

Tapety we wzory roślinne to niezwykle wszechstronne narzędzie do tworzenia bajecznej atmosfery. W zależności od konkretnego modelu tapety roślinne mogą być romantyczne, zabawne, czarujące lub naturalne, żeby wymienić tylko kilka przykładów. Tapety z motywem roślinnym nadają się do niemal każdego pomieszczenia w domach prywatnych i letniskowych, ale także zapewniają niepowtarzalną atmosferę w hotelach, lokalach gastronomicznych, takich jak restauracje i kawiarnie, sklepach i obiektach użyteczności publicznej. Co ważne, prezentowane na tapetach roślinnych kwiaty mają znaczenie symboliczne, więc konkretny wybór motywu może być sposobem na przekazanie osobom korzystającym z danego pomieszczenia „zaszyfrowanej” wiadomości.

Skąd popularność tapet we wzory roślinne?

Rośliny od dawna są jednym z ulubionych motywów starych (i nowych) mistrzów. Uwieczniają je w urzekających martwych naturach lub opracowują własne interpretacje. Tapety z motywem roślinnym tworzą wielkoformatowe dzieła sztuki, które wprowadzają do domu kwitnące ogrody i zielone przestrzenie. Nawet jedna ściana zaakcentowana dekoracyjną tapetą roślinną będzie dawała oszałamiający efekt ‒ pełen pozytywnych emocji, poczucia spokoju i relaksu.

Van Gogh, Renoir, Monet, Klimt ‒ dawni mistrzowie pędzla i cenieni artyści swoich czasów kochali motywy roślinne i entuzjastycznie nakładali je na płótno. Dziś nowoczesne style tapet we wzory roślinne zapewniają takie firmy jak Boras Tapeter Vart Arkiv. Kolekcja tapet tego producenta wyróżnia się unikatowymi wzorami, zainspirowanymi dawnymi trendami przywodzącymi na myśl lata 40. XIX wieku. Wśród tapet z motywem roślinnym znajdziemy tu modele o klasycznej formie, nacechowane stylem retro, pełne romantyzmu, a także bogate wzornictwo charakterystyczne dla stylu art déco. Każda z tych tapet to dzieło sztuki, które nada wnętrzom unikatowego charakteru.

Tapety z motywem roślinnym – do jakich wnętrz pasują?

Niezwykle duży wybór wzorów tapet we wzory roślinne sprawia, że sprawdzą się one w aranżacjach niemal każdego wnętrza. Do wyboru mamy tapety w barwne kwiaty tworzące na ścianach efekt łąki, czego przykładem może być tapeta Eijffinger Masterpiece 358000, a także nieco bardziej stonowane motywy nawiązujące do stylu vintage, jak tapeta Boras Tapeter Graceful Stories 7270 Nocturne. Dużą popularnością cieszą się także egzotyczne tapety roślinne, z motywem monstery czy elementami wzorów zwierzęcych.

Odważniejsze modele tapet roślinnych idealnie pasują do wnętrz nowoczesnych, którym chcemy nadać designerskiego sznytu. Zwykle stanowią one centralny element wystroju, tworząc aurę wyjątkowości. Miłośnicy botaniki chętnie sięgają po tapety z motywem roślinnym w odważnych kolorach do aranżacji ścian w salonach, na korytarzach czy w restauracjach. Tapety roślinne w bardziej stonowanej kolorystyce sprawdzają się z kolei w pokojach dziecięcych, gabinetach i w sypialniach. 

Zazwyczaj kwiatowe wzory z dużą ilością soczystych odcieni zieleni sprawiają, że możemy poczuć się odświeżeni i pełni energii. Natomiast nastrojowe niebieskie odcienie pomagają stworzyć bardziej intymną przestrzeń. Jeśli chcemy z kolei wykorzystać w swoim domu tapety roślinne na dużą skalę, ale mamy obawy, że odważna kolorystyka może stać się zbyt nachalna, to powinniśmy rozważyć wybór pastelowych odcieni, neutralnych, a nawet czerni i bieli. Tego rodzaju tapety we wzory roślinne są bardzo popularne we współczesnych wnętrzach, a także na mniejszych przestrzeniach, gdzie wiele kolorów na dużą skalę może przytłaczać.

undefined

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHome office – funkcjonalne biuro w domowym zaciszu?
Następny artykułOdkup odszkodowań – zalety i wady korzystania z takiej formy pomocy