A A+ A++

Sytuacja w Głuchołazach w województwie opolskim staje się coraz bardziej dramatyczna. Jak donosi serwis remiza.pl, tymczasowy most nad rzeką Białą Głuchołaską nie wytrzymał naporu wody i zawalił się, co może skutkować jeszcze poważniejszymi konsekwencjami dla mieszkańców regionu.

Wcześniej woda przelała wały, wdzierając się do centrum miasta i zalewając rynek.

Zawalenie się mostu i zwiększone zagrożenie

Most tymczasowy miał na celu zabezpieczenie przeprawy przez rzekę, jednak nie wytrzymał naporu wzrastającego poziomu wód. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej potwierdził informacje o zawaleniu mostu, udostępniając zdjęcia z miejsca zdarzenia. Służby ratownicze oraz mieszkańcy miasta przez całą sobotę i noc walczyli o to, by powstrzymać żywioł i uratować konstrukcję, która była kluczowa dla kontrolowania powodzi.

Zerwanie mostu spowodowało spiętrzenie wody na elementach nowo budowanego mostu, co może jeszcze bardziej przyczynić się do pogorszenia sytuacji powodziowej. Część miasta, w tym rynek, już znajduje się pod wodą, a obecne zagrożenie dotyczy także kolejnych miejscowości w niższym biegu rzeki, takich jak Bodzanów i Świętów. Istnieje ryzyko, że woda wróci do swojego koryta dopiero po zalaniu tych obszarów.

Walka z żywiołem

W niedzielny poranek próbowano zabezpieczyć most poprzez wysypanie kostki kamiennej na jezdnię, co miało na celu dociążenie konstrukcji i stabilizację przyczółków. Jednak mimo tych wysiłków, przeprawa nie wytrzymała i została przerwana. Obecnie służby koncentrują się na minimalizowaniu skutków powodzi oraz zabezpieczaniu mieszkańców zagrożonych miejscowości.


Źródło: Interia, remiza.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAmfibie PTS w akcji. Mają 40 lat, ale są niezawodne w walce z powodzią
Następny artykułOświęcim. Alarm przeciwpowodziowy w mieście