A A+ A++

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca maja w Ścinawie powinien zostać otwarty tymczasowy most. W czasie remontu zabytkowej przeprawy będzie można nim przejechać na drugą stronę Odry. Właśnie trwa budowa.

– Aktualnie jesteśmy na etapie montażu mostu tymczasowego – mówi Łukasz Kapanowski, kierownik robót mostowych z ramienia generalnego wykonawcy firmy Berger Bau. – Montaż jest podzielony na dwie części. Część nasuwana jest od strony Ścinawy: nasuwamy pięć przęseł, dziś skończymy ten etap. Natomiast na terenie zalewowym mamy zmontowane trzy przęsła z pięciu, zostały nam do montażu jeszcze dwa przęsła – dodaje.

Gdy skończy się nasuwanie przęseł od strony Ścinawy, robotnicy na terenie zalewowym będą wrzucać przęsło po przęśle za pomocą dźwigu. Będzie trzeba też zakończyć budowę dojazdów z obu stron rzeki.

Most zastępczy będzie miał długość 414 metrów i stanie na 11 podporach. Jego elementy przypłynęły do Polski aż ze stanu New Jersey w Stanach Zjednoczonych.

Tymczasowa przeprawa jest montowana tuż obok starego mostu, przeznaczonego do remontu, w ciągu drogi krajowej 36.

Po zakończeniu budowy, wykonaniu prób obciążeniowych i uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń, na most tymczasowy przeniesiony zostanie ruch samochodowy, natomiast zabytkowa przeprawa zostanie zamknięta. Według planów, ma się to stać do końca maja. Ruch samochodowy na moście tymczasowym będzie się odbywał wahadłowo.

– Po przełożeniu ruchu samochodowego na most tymczasowy, będziemy mogli wykonać docelowy remont mostu stałego, czyli zakończymy antykorozję konstrukcji stalowej, wymienione zostaną płyty pomostowe, chodnikowe, wyremontowane balustrady – wylicza Kapanowski.

Zadanie realizowane jest na zlecenie GDDKiA we Wrocławiu, kontrakt opiewa na około 32 mln zł. Inwestycja zakończy się na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2022 roku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTłumnie do biblioteki!
Następny artykułPrymas zachęca do święcenia pokarmów w domach