W najbliższą sobotę mieszkańcy naszego miasta będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w “Monstrualnej Rajzie po Elektrociepłowni”. To wyjątkowe wydarzenie pozwoli odkryć tajemnice najstarszej elektrociepłowni w Polsce, znajdującej się przy ul. Wolności 416.
Zapowiedź wyjątkowego wydarzenia: Monstrualna Rajza po Elektrociepłowni
W sobotę, 20 lipca, odbędzie się niezwykła wycieczka po najstarszej elektrociepłowni w Polsce. “Monstrualna Rajza po Elektrociepłowni” to wydarzenie, które przyciąga nie tylko miłośników historii, ale również osoby zainteresowane technologią i przemysłem. Uczestnicy będą mogli zobaczyć z bliska miejsca, do których na co dzień nie mają dostępu.
Plan zwiedzania: Co czeka na uczestników?
W programie rajzy przewidziano wizytę w kilku kluczowych punktach elektrociepłowni. Na samym początku uczestnicy odwiedzą hol główny, gdzie będą mogli poczuć atmosferę tego historycznego miejsca. Następnie, zwiedzający przejdą do gabinetu prezesa, a później do sali konferencyjnej, która zachowała oryginalne meble z czasów jej powstania.
Jednym z najbardziej ekscytujących punktów programu będzie spacer wokół kompleksu przemysłowego, gdzie uczestnicy poznają historię i funkcjonowanie elektrociepłowni. Na zakończenie, przewidziano zwiedzanie Hali Maszyn, gdzie można zobaczyć potężne urządzenia i maszyny, które od dekad są sercem tego miejsca.
Wyjątkowi przewodnicy poprowadzą rajzę
Przewodnikami podczas tego wyjątkowego wydarzenia będą dwie znane postacie związane z historią i przemysłem. Józef Krzyk, dziennikarz i pisarz historyczny, oraz dr Łukasz Zimnoch, prezes stowarzyszenia WRAZIDLOK, zapewnią uczestnikom mnóstwo ciekawych informacji i opowieści o elektrociepłowni. Dzięki ich wiedzy i pasji, zwiedzanie stanie się jeszcze bardziej interesujące i pouczające.
Jak zdobyć więcej informacji?
Więcej szczegółów na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia WRAZIDLOK. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o historii naszego miasta i jego przemysłowego dziedzictwa. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do zanurzenia się w przeszłość i poznania fascynujących historii związanych z elektrociepłownią!
Źródło: Urząd Miejski w Zabrzu
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS