A A+ A++

Firmie udało się przetrwać trudne lata socjalizmu. Była to zasługa Kazimierza Mokrysza. Pod jego sterami przedsiębiorstwo wytwarzające paluszki i… beton działało do 1989 roku. Zmiana systemu w Polsce pozwoliła Mokate na rozwinięcie skrzydeł oraz powrót do rodzinnych tradycji. Kazimierz Mokrysz przekazał wówczas stery w firmie wizjonerce, która napisała nowy rozdział w historii firmy – swojej żonie, Teresie Mokrysz. Zbudowała ona nowoczesne przedsiębiorstwo i stworzyła na polskim rynku zupełnie nową kategorię produktów. Na początku lat 90. absolutnym hitem okazało się Cappuccino, które podbiło gusta Polaków delikatnym smakiem kawowego deseru.

W portfolio Mokate pojawiały się kolejne produkty: kawy naturalne, miksy kawowe, a także herbaty, kawy mielone, ziarniste, ciastka i wafelki. Mokate nieustannie poszerzało swój zasięg geograficzny i ugruntowało swoją pozycję na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

W styczniu 2016 roku funkcję prezesa Grupy Mokate przejął dr Adam Mokrysz, sukcesor i lider rodzinnego biznesu. Wiedzę oraz umiejętności zdobywał, pracując od podstaw w obszarach marketingu, zakupów i sprzedaży. Jego zadaniem był rozwój produktów B2B i B2C oraz ekspansja zagraniczna. Grupa Mokate należy dziś do czołówki polskich producentów eksportowych, sprzedaż do 73 krajów przynosi ponad 70 proc. jej przychodów. Adam Mokrysz odpowiada za rozwój i rozwija międzynarodową tożsamość firmy. Żona, dr Katarzyna Mokrysz, odpowiada za największą fabrykę i business unit w grupie Mokate.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZabójstwo na ogródkach działkowych (aktualizacja)
Następny artykułZyski z ekologicznych opakowań