W dniach 13-15 czerwca na lotnisku Aeroklubu Nadwiślańskiego w Lisich Kątach koło Grudziądza odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych dla juniorów i seniorów. W zawodach udział wzięli młodzi modelarze MTS Kwidzyn w składzie: Adrianna Zielińska, startująca po raz pierwszy w zawodach tej rangi, Thomas Charko, Oliwer Zieliński, Mateusz Połajdowicz, a także instruktor Sebastian Szulc.

Z Mistrzostw Polski kwidzyńscy modelarze wrócili z 3 medalami. Rewelacyjnie w swoim debiucie spisała się Adrianna Zielińska, która powróciła z dwoma krążkami. W kategorii S6A juniorek – rakiety z taśmą hamującą, Adrianna wywalczyła srebrny medal i zdobył tytuł wicemistrzyni Polski juniorek. Swój drugi medal, tym razem brązowy i tytuł drugiej wicemistrzyni Polski juniorek, Adrianna wywalczyła w kategorii S3A juniorek – rakiety ze spadochronem.

Bardzo blisko zdobycia medalu był Mateusz Połajdowicz, który dwukrotnie zajmował wysokie 4 miejsca w kategoriach S3A juniorów – rakiety ze spadochronem i S6A juniorów – rakiety z taśmą hamującą. Pozostali juniorzy, Oliwer Zieliński i Thomas  Charko, ubiegłoroczni medaliści Mistrzostw Polski, tym razem nie powiększyli dorobku medalowego, ale do końca walczyli dzielnie o zajęcie wysokich lokat.

W konkurencjach seniorskich Sebastian Szulc wywalczył złoty medal i zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii S4A – rakietoplany. Ponadto dwukrotnie otarł się o podium, zajmując wysokie 4 lokaty w kategoriach S3A – rakiety ze spadochronem oraz S9A -wiropłaty.

Instruktor Sebastian Szulc, jest bardzo dumny z postawy swoich młodych podopiecznych, którzy kolejny raz z wielkim zaangażowaniem i powodzeniem reprezentowali kwidzyńskie Młodzieżowe Towarzystwo Sportowe w tegorocznych Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych.