Podczas minionego tygodnia dzieci spędzające tegoroczne wakacje w DK ,,Chemik” odwiedziły Park Tradycji oraz basen kryty. Korzystały również z obiektów sportowo rekreacyjnych Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Główną atrakcją tego tygodnia była wycieczka do Pszczyny. Wyjazd podzielony był na kilka etapów, które łączyły się ze sobą i stworzyły doskonałą całość. Zaraz po przyjeździe uczestnicy zwiedzili skansen, który jest położony we wschodniej części zabytkowego parku pszczyńskiego. Na blisko dwóch hektarach zgromadzono kilkanaście obiektów architektury drewnianej ziemi pszczyńskiej. Najstarszym zabytkiem jest spichlerz dworski z Czechowic (1784 r.). Prawdziwą atrakcją jest również stodoła ośmioboczna z Kryr (XVIII w.), chałupa z Grzawy (1831 r.), kuźnia z Goczałkowic (XIX w.) i młyn wodny z Bojszów, w którym dzisiaj mieszczą się sale wystawowe. Skansen posiada wysoką wartość kulturalną, historyczną i etnograficzną oraz jest zaliczany do unikalnych atrakcji turystycznych województwa śląskiego.
Po zwiedzaniu wycieczka ruszyła do samego centrum Pszczyny – na Rynku Miejskim, można było podziwiać okoliczne zabudowania zjeść pyszne lody oraz inne przysmaki i napoje.
Po przerwie na lody przyszedł czas na spacer po parku i wizytę w zagrodzie żubrów, gdzie dzieci udały się „Tropem żubra” i miały możliwość obserwacji zachowania zwierząt, pogadankę z elementami dyskusji, poznanie żubrzej rodziny oraz innych gatunków zwierząt.
Podczas wycieczki była jeszcze jedna nie lada atrakcja – wizyta w pięknych ogrodach Kapias, które mieszczą się w Goczałkowicach-Zdroju, gdzie dzieci oprócz placu zabaw podziwiały piękną różnorodną roślinność. Największą atrakcją dla naszych milusińskich okazał się labirynt z żywopłotu.
Pragniemy przypomnieć, że organizatorem półkolonii jest Siemianowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Stowarzyszenie “Nasz Dom”.
Wypoczynek jest dofinansowany przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie.
autor: Dariusz Rzeźniczek – SSM
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS