A A+ A++

(fot. Grzegorz Weigt)

W środę 24 kwietnia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „A kuku! Kultura!” w ramach spotkań edukacji kulturalnej dla przedszkolaków. Gościem dzieci był muzyk Jan Wezner, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie perkusji oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Państwowej Wyższej Szkoły w Nysie, pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Prudniku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Głubczycach (instrumenty perkusyjne). Współpracował także z innymi szkołami muzycznymi na Opolszczyźnie. Koncertował w Litwie, Łotwie, Ukrainie, Niemczech, Francji, Czechach i Kanadzie oraz w Polsce, w takich instytucjach jak Filharmonia Narodowa, Filharmonia Bałtycka, Filharmonia Opolska, Filharmonia Pomorska, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, współpracował z wieloma orkiestrami, opracował utwory Śląska Opolskiego na orkiestrę, grał w trzech zespołach muzycznych.

Na spotkaniu z dziećmi w sali reprezentacyjnej Prudnickiego Ośrodka Kultury zademonstrował część instrumentów z bogatej gamy instrumentów perkusyjnych, np. werbel, bongosy, ksylofon, dzwoneczki, kastaniety i kilka mniejszych bardziej egzotycznych, także takich naśladujących dźwięki nautry. Wrażeń było co niemiara, dzieci tworzyły też małe orkiestry perkusyjne, poznawały trudne, czasem dziwne słownictwo, brały udział w zgadywankach.

W ramach cyklu „A kuku! Kultura!” POK organizuje spotkania dla dzieci z ludźmi sztuki: wokalistami, muzykami, pisarzami, aktorami, filmowcami, plastykami. Spotkania odbywają się w formie audycji edukacyjnych i warsztatów, raz w miesiącu. Dzieci słuchają opowieści o życiu artysty, jego inspiracjach i pracy. Zapraszane są również do wspólnego tworzenia. To było już jedenaste spotkanie z tego cyklu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy Jasło jest gotowe na rewolucję przemysłową 4.0?
Następny artykułNiezwykłe widowisko „Krakowiacy i Górale” do obejrzenia już pierwszego maja w DK „Mors”