A A+ A++

Dzięki nowej uldze firmy dowolnej wielkości i z dowolnej branży miały już od 1 stycznia tego roku odliczyć wydatki między innymi na zakup lub leasing robotów, niezbędnego do ich pracy oprogramowania, osprzętu oraz szkoleń dla pracowników, którzy mają obsługiwać inteligentne maszyny.

Ulgi na robotyzację nie udało się do tej pory rządowi uchwalić, ale pomysł na jej wprowadzenie nie został zarzucony. W drugiej połowie maja więcej informacji o uldze na robotyzację pojawiło się w rządowym portalu podatki.gov.pl – wtedy też dowiedzieliśmy się, że stała się ona jednym z elementów planowanego Polskiego Ładu, co sugeruje, że faktycznie wkrótce może ona stać się częścią polskiego systemu podatkowego. Nowa ulga ma przynieść wiele korzyści.

– Podatkowe wsparcie robotyzacji przemysłowej będzie ważnym argumentem za przeniesieniem przez zagranicznych inwestorów produkcji do Polski. Będzie również narzędziem, które pomoże polskim firmom w zwiększaniu ich produktywności i konkurencyjności na rynku wewnętrznym i międzynarodowym – czytamy w opisie nowego narzędzia podatkowego w rządowym portalu podatkowym.

A to jeszcze nie wszystko. Ulga na robotyzację przemysłową ma być – jak piszą dalej urzędnicy – jedną z propozycji rozwiązania problemu, który przedsiębiorcy odczuwają coraz bardziej – zapewnienia odpowiedniej liczby pracowników.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKredyt, leasing, a może faktoring?
Następny artykułDobry CDO, czyli jaki?