Po twardym i zaciętym spotkaniu szczypiorniści MMTS Kwidzyn pokonali Stal Mielec 26:25. Gola na wagę zwycięstwa i kompletu punktów zdobył Jakub Szyszko, który pokonał bramkarza gospodarzy dosłownie w ostatniej sekundzie meczu.

Mecz lepiej rozpoczęli mielczanie, którzy po 8 minutach gry prowadzili 3:1. Kwidzynianie szybko odrobili jednak straty, a po kolejnych trafieniach Ryszarda Landzwojczaka i Jakuba Szyszko już w 10 minucie wyszli nawet na skromną przewagę – 3:4. Gospodarze wyrównali 2 minuty później i niemal do końca pierwszej połowy oglądaliśmy wyrównany i zacięty pojedynek. Stan ten utrzymywał się do 25 minuty meczu i wyniku 11:11. Końcówkę lepiej rozegrali jednak gracze Stali, którzy zdobyli trzy bramki przy jednym trafieniu MMTS (Arkadiusz Ossowski) i do szatni schodzili z zapasem dwóch trafień.

Po przerwie goście rozpoczęli grę od bramek Michała Potocznego i Ryszarda Landzwojczaka, doprowadzając w 36 minucie gry do wyrównania – 14:14. Dziesięć minut później bo bramce Jędrzeja Zieniewicza kwidzynianie odskoczyli natomiast rywalom na dwie bramki – 17:19. Co więcej wypracowana przewaga 1-2 bramek utrzymywała się aż do 58 minuty meczu i wyniku 22:24. Niestety w końcówce ponownie zaczęli przeważać mielczanie, a gole Marka Monczki oraz Milijana Ivanovicia dały gospodarzom remis 24:24.

Trener Bartłomiej Jaszka poprosił wówczas o czas dla swojego zespołu, a po przerwie MMTS odpowiedział trafieniem Bartosza Nastaja. Wówczas o czas poprosił trener Dawid Nilsson i po chwili akcję gospodarzy zakończył Rafał Krupa, doprowadzając po raz kolejny do remisu w tym spotkaniu – 25:25. Na przeprowadzenie ostatniej akcji w tym spotkaniu pozostało kwidzynianom zaledwie 7 sekund. Jak się okazało MMTS wykorzystał go idealnie, a skutecznym strzałem w ostatniej sekundzie meczu popisał się Jakub Szyszko. Czerwono-czarni po ciężkim boju wygrali zatem w Mielcu, dopisując na swoim koncie niezwykle cenny komplet punktów.

SPR Stal Mielec – MMTS Kwidzyn 25:26 (14:12)

Stal: Andelić, Witkowski – Wilk 2, Janyst, Oliveira 4, Nowak 3, Valyntsau 4, Monczka 5, Adamczuk, Petrović 2, Krytski 1, Ivanović 2, Krupa 2.

MMTS: Dudek, Matlęga 1 – Grzenkowicz 1, Orzechowski, Krieger, Zieniewicz 3, Guziewicz 1, Ossowski 2, Potoczny 3, Nastaj 2, Syszko 7, Landzwojczak 4, Jankowski 1, Przytuła 1.